18 Mart için İstanbul’dan Çanakkale’ye yürüyorlar

18 Mart için İstanbul’dan Çanakkale’ye yürüyorlar
09.03.2020
A+
A-

18 Mart için İstanbul’dan Çanakkale’ye yürüyen Tokat Onbeşli Torunlar Derneği Başkanı Saffet Gümüş ve beraberindekiler Keşan’da karşılandı

18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle Bağcılar Belediyesi’nin sponsorluğunda İstanbul’dan Çanakkale’ye yürüyen Tokat Onbeşli Torunlar Derneği Başkanı Saffet Gümüş ve beraberindeki Milli Sporcular Süleyman Ay ve Medeni Ay 8 Mart 2020 Pazar günü Keşan’a ulaştı.

Saat 13.00 sıralarında Keşan’da Mehmet Gemici Cennet Bahçesi önüne gelen yürüyüşçüleri Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Altay ile Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik karşıladı. Karşılama sonrası burada konuşan Altay, yürüyüşçülere hoşgeldiniz dedikten sonra şunları söyledi “Tokat İlimizin Onbeşli Torunlar Derneği Başkanı Sayın Saffet Gümüş ağabeyimiz İstanbul’dan Çanakkale’ye varmak üzere 375 kilometre yolu Çanakkale Zaferimizin 105. yıldönümü nedeniyle yola çıktı. 18 Mart günü şanlı bayrağımızı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a vermek suretiyle yürüyüşlerini sona erdirecekler. Bu güzel günlerde bizim hep birlikteliğe ihtiyacımız var. Ben diyorum ki Türk milletinin daima nasibi zafer olsun ve öyle olacaktır inşallah. Kendilerine Keşan’a hoşgeldiniz ve yolunuz daima açık olsun. Sayın Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’nun da sizlere selam ve saygılarını iletiyorum.” dedi.Altay daha sonra Keşan Belediyesi’nin bir hediye çantasını Gümüş’e teslim etti.

Gümüş bu hediye çantası nedeniyle Altay’a teşekkür ederek, “Sayın Lokman Çağırıcı’nın sizlere selamlarını iletiyorum. Kendisinin sponsorluğunda bu yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz.” Dedi ve bir Türk Bayrağı hediye etti.Altay da bu değerli hediyeyi, öperek teslim aldı ve Gümüş’e teşekkür ederek, “Bu arkadaşların yürüyüşünde kendilerine başarılar diliyorum. Türk milletinin nasibi zafer olsun diyorum.” dedi. Gümüş ve beraberindekiler yürüyüşlerine 10 Mart 2020 Salı günü Keşan’dan ayrılarak devam edecekler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.