96 yıllık onur ve gururumuz…

96 yıllık onur ve gururumuz…
28.10.2019
A+
A-

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96’ıncı yılı Edirne’de büyük bir coşku içinde kutlanacak. Bu çok özel günde özgür bir ülke olmamızı sağlayan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını sevgi ve özlemle bir kez daha yad ediyoruz.

Cumhuriyetin 96’ıncı yılı nedeniyle ilk tören dün saat 13.00’de Atatürk Anıtında yapıldı.  Atatürk Anıtında düzenlenen çelenk sunma törenine Edirne Valisi Ekrem Canalp, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tugay Komutanı Tuğgeneral Dündar Şahin Güngör, siyasi partilerin il başkanları, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve askeri erkan ile öğrenciler katıldı.

Atatürk Anıtı’na Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından buradaki tören son buldu.

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri ise 09.00-09.15 saatleri arasında Edirne Valisi Ekrem Canalp’in valilik makamında tebrikleri kabul etmesiyle başlayacak.

Program daha sonra Talatpaşa Caddesi’ndeki tören programı ile devam edecek. Buradaki tören saat 10.00’da Edirne Ekrem Canalp, Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Dündar Şahin Güngör’ün halkın bayramını kutlamasıyla başlayacak.  Ardından Şeref Tribününde yerlerini almalarından sonra belediye bandosu eşliğinde İstiklal Marşımız seslendirilecek ve göndere şanlı bayrağımız çekilecek.

CC Net Bili?im Dan??manl?k Hizmetleri

İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Edirne Valisi Ekrem Canalp, tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak. Ardından günün anlamına uygun şiirler okunacak.

DERECE ALAN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLECEK

Törende ayrıca, yıl içerisinde yapılan resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri Edirne Valisi Ekrem Canalp, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tugay Komutanı Tuğgeneral Dündar Şahin Güngör tarafından verilecek

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.