ACABA NEDEN?

15.10.2020
A+
A-

ACABA NEDEN?
İktidar partisi AKP Ülke genelinde partiye üye kaydediyorum. Bunun yöntemini yanlış bulabilirsiniz. O ayrı bir durum. Pek muhalefet partisinin üye sayısında neden artma olmuyor. Bırakın atmayı eksilme var. Parti yöneticileri bu duruma çare bulmak zorunda. CHP üyesi olmayı engellemek, üye olmak isteyenleri dosyalarını sümen altı edip sadece seçimde size oy vereceğine inandığınız kişileri parti üyesi yapmayı sürdürürseniz sizin için iktidar hayal olmanın ötesine geçmez.
Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu, partililerin halkla bütünleşmesi, ayaklarına giderek bire bir görüşme yapmalarını ısrarla söylerken, onlar iktidar partisinin üye yapma yönteminin hatalı olduğunu savunuyor. Doğru ve yanlış peki siz bu konuda ne çaba harcıyorsunuz. Partiye üyelik için başvuranlar çeşitli gerekçelerle engellenir, parti merkezlerine oturduğunuz yerde politika yapma anlayışınız devam ederse işiniz dahada sakata gider.
İlginç olan Edirne’nin siyasetteki bu durum parti oylarıyla da bilindiği halde Ankara’daki parti üst yöneticileri Edirne’de geldiklerinde partililerle görüşüp ağırlanarak dönme yerine halkın arasına girmeli.
Yönetimin tepesinde olanların bunu yaptığını sanmıyorum. Genel Başkanın bunda haberi olduğunu sanmıyorum. Kurultayın CHP’ye hareket ve canlılık getireceği sanılıyordu tamamen aksi oldu. İşler eski hamam eski tas misali gidiyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.