Bana Göre..

12.05.2020
A+
A-

MESLEK KURUM TEMSİLCİLERİ NE YAPIYOR

Ülkemiz çok önemli günlerden geçiyor. Bu coranüvis hayatımızı allak bullak etti. Bu sıkıntıdan en çok etkilenen dar yerliler, iş yerini kapatmak zorunda kalan küçük esnaflarımız, işinden olan emekçilerimizin ile ektiği ürünün konusunda belirsizlik olan çiftçilerimiz oluyor. Çevremize baktığımızda insanlarımızın mutsuzluğu yüzünden belli oluyor.

İnsanlarımızın en büyük açmazı geçim derdi. İnsanların karnı doymazsa ondan yasal olarak her türlü tepkiyi görmek kaçınılmaz hale gelir. Bu soruna itilafın çözümüne katkı yapacak sendikalar, meslek kurum ve oda yöneticilerimizin asli görevidir. Üyeleri zor zamanda kendilerine yardımcı olmaları için kendilerini bu göreve seçmişlerdir. Her hizmeti yukarıdan beklemekle iş oluyorsa onlara ne gerekl var.

Günün koşullarında işleri çok zor olsa da üyelerinin talepleri tercüman olup yağmasalar da gürlemeleri, yapıyor görünmeleri zorunludur. Önümüz bayram evinin hiç bir geliriş olmayanlar bayramda çoluk çocuğunun asgari oranda ihtiyaçlarını karşılamayınca o ailede huzur olur mu. Küçük esnaflarımız bu ölümcül hastalıktan gelen sıkıntılardan o kadar mağdurlar ki, kirada olanlar kirasını ödeyemeyecek duruma geldiler. Bazıları belki alışveriş olur diye işyerini açıyor müşteri olmayınca kapatıp evinin yolunu tutuyor.

Esnaflara kredi almalarında inanılmaz zorluklar getiriliyor. Eğer bu zor zamanda halkımız temsilcilerini yanında görmezse bundan yönetimler zarar görür. Her ne kadar parlamentoda etkinlikleri yok denecek azalmış olsa da onlar bu dönemde halkla daha çok iç içe olmalıdır. Bu badire uzun süre devam ederse aileler arasında geçim sıkıntısından huzursuzluk artabilir. Böyle günlerde halk arasında birlik beraberlik çok önem taşıyor. Bu sağlamada en çok siyasileri ize düşüyor. Siyasiler arasında halkı kutuplaştırıcı söylemler son bulmalı. Bu söylemlerin halk arasında yaygınlaşması en büyük tehlike. Bunun emarelerini görüyoruz. Dileriz aklıselim sahibi olurlar. Unutulmasın ki imam yellenirse cemaat ne yapar. Bunu unutmayalım.
ÖZLÜ SÖZ

Okuma dendiğinde önce meydan okuma, bildiğini okuma hariçten gazel okuma,

canına okuma ardında son olarak da kitap okuma gelir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.