BU KIŞ ÇOK ZOR GEÇECEK

17.09.2020
A+
A-
Çok önemli günlerden  geçiyoruz. Toplumda “acaba ne olacak, bu sıkıntılı günler ne zaman bitecek” acaba endişesi var. Her konumda olan insanlarımız önünü göremiyor.
Tüccarı da, esnafı da emeklisi, köylüsü de bu endişeyi yaşıyor. Toplum için en önemli sorunların başında öğrencilerin okul konusundaki belirsizlik yer alıyor.
Bu konuda her kafadan ayrı ses çıkıyor. Veliler endişeli. Uzaktan eğitim diye bir yöntem uyduruldu. Çocuklar gün boyu bilgisayar başından ayrılmıyor. Okulda eğitimin ne zaman başlayacağı belli değil.Bir tarafta toplumu yaşamdan soğutan bu. öiümcül mikrop derdi, diğer taraftan insanların gelecek endişesi yaşamı çekilmez hale getiriyor.Bir de ailede ekonomik sıkıntısı varsa, kazançları masraflara yetmiyorsa o evlerde aile kavgaları kaçınılmaz hale gelir. Onun için insanlarımız bol  ve gereksiz harcama alışkanlığından  derhal vazgeçmeli. Ayaklarını yorganına göre hatta ondan daha az uzatmalı, yoksa  kiş aylarında yaşam dayanılmaz hale gelir. Düşenin dostu olmayacağını akıldan çıkarmayalım.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.