ÇOCUK PARKLARI DEZENFEKTE EDİLİYOR

ÇOCUK PARKLARI DEZENFEKTE EDİLİYOR
13.03.2020
A+
A-

Tüm dünyaya yayılan koronavirüsünün ardından Edirne Belediyesi, çocuk parklarında dezenfekte çalışmalarına başladı. Şehir genelinde bulunan 110 parkta bulunan çocuk oyun aletleri ile Hasan Ali Yücel Çocuk Eğitim Yerleşkesi özel solüsyonlarla dezenfekte edildi.

Koronavirüsün tüm dünyada ve Türkiye’de görülmesi üzerine Edirne Belediyesi, koronavirüsüne karşı alarma geçti. Minibüsleri, taksileri, toplu yaşam alanlarını, tarihi camileri ve okulları dezenfekte eden Edirne Belediyesi, çalışmalarına şehir merkezinde bulunan çocuk oyun gruplarıyla devam etti. Ekipler, ayrıca Hasan Ali Yücel Çocuk Eğitim Yerleşkesi’ndeki her bir alanı dezenfekte etti.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatlarıyla başlatılan çalışmalar kapsamında şehir merkezinde bulunan 110 parktaki çocuk oyun aletleri özel solüsyonlarla dezenfekte edildi.

Halkın yaşam alanlarında mevcut riskin en aza indirilmesi konusunda hassasiyetle çalışmalarını sürdüklerini belirten Başkan Gürkan, “Hastalık bulaşma riskinin yüksek olduğu çocuk parkları ve park içerisindeki oyuncaklar, ekipler tarafından dezenfekte ediliyor. Rutin temizlik çalışmalarına ilave olarak başlatılan detaylı hijyenik temizlik çalışmasıyla çocuk oyun alanlarımız özel dezenfektanlarla yıkandı. Şehrimizin her bir noktasında koronavirüsine karşı dezenfekte çalışmalarına devam ediyoruz. Bu konuda da halkımızı sık sık bilgilendirmeye devam edeceğiz. Ekiplerimiz, halkımızın yoğun olduğu alanlarda dezenfekte çalışmalarını sürüyor. Bu çalışmalarımız risk ortadan kalkana kadar da sürecek.  Vatandaşlarımızı da yapılan açıklamalar doğrultusunda tedbirli olmaya yeniden davet ediyorum” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.