Çocukların sünnet sevinci

Çocukların sünnet sevinci
30.09.2019
A+
A-

Melahat Hulisi Datenin Çocuk Evlerinde büyüyen iki çocuk için sünnet töreni düzenlendi. Törende Edirne Valisi Ekrem Canalp’in makam aracı ise sünnet arabası oldu.

            Edirne Melahat Hulisi Datenin Çocuk Evlerinde büyüyen Nurullah ve Kahraman için sünnet töreni düzenlendi. Edirne Valisi Ekrem Canalp’in eşi Ayten Canalp’in himayelerinde Edirne’de Melahat Hulisi Datenin Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü bahçesinde gerçekleşen sünnet töreninde önce mevlid okutuldu ardından çocuklar için sünnet alayı düzenlendi. Edirne Valisi Ekrem Canalp’in makam aracı ise sünnet arabası olarak süslendi. Kına yakma töreni yapılarak çocukların ellerine kına yakıldı.

            Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, koruma ve bakım altındaki çocukların sadece bakım hizmetiyle değil sosyal, kültürel, manevi değerlerle yetişmesi için de her türlü gayreti gösterdiklerini belirtti. “Sadece okul eğitim spor müzik dışında milli gelenek görenek örf ve adetlerimizi de çocuklarımızın yaşamasını istiyoruz” diyen Özbaş devamla şöyle konuştu:

            “Erkekliğe ilk adım atan iki çocuğumuzun sünnet merasimini yaptık. Bunu da tamamen manevi kültürel değerlerimize uygun olarak yapmaya çalıştık.  Atıyla faytonuyla alayıyla düğünüyle mevlidiyle çocukların her şeyi yaşayarak hayatın içinde olmasını istiyoruz. Mevlid-i Şerif programının ardından davetlilere pilav ikram edildi. Sünnet tebriklerinin ardından, Melahat Hulusi Datenin Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü bahçesinden başlayan sünnet konvoyu, Edirne Gar’a giderek, Vali Konağı önünden geçerek turunu tamamladı.

            Sünnet Konvoyunun ardından, çocuklarımız kentimizin adet, gelenek ve göreneklerine uygun olarak davul zurna eşliğinde, at üzerinde; Melahat Hulusi Datenin Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen düğün organizasyonuna katıldı. Düğün organizasyonunda sünnet çocuğumuz ve arkadaşları gönüllerince eğlendi.”Protokolün de katıldığı sünnet şöleninde çocuklar gönüllerince eğlendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.