Denetimler arttı…

Denetimler arttı…
15.05.2020
A+
A-

Babaeski İlçesi’nde polis ve zabıta ekipleri Perşembe günleri kurulan kapalı halk pazarında, koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı önlemleri arttırdı.

İlçenin Hacı Hasan Mahallesi’nde yer alan kapalı halk pazarında, koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan denetimlere; Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Erdem, Zabıta Müdürü Vedat Şarlı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Komiser İbrahim Kartal katıldı.

Kapalı Pazar yerinde giriş ve çıkışlarda tedbirleri artıran polis ve zabıta ekipleri, pazarcı esnafından ve alış verişe gelen vatandaşlardan tedbirlere uymayan kimseye taviz vermedi.Polis ve zabıta kapalı pazar yerinde pazarcı esnafların sosyal mesafeye uymasını sağladı. Ekipler daha sonra pazarcı esnafı ardından da gelen vatandaşların ateşlerini ölçtü, ücretsiz maske ve eldiven dağıttı.

Başkan Yardımcısı Erdem, burada yaptığı konuşmada; “İlçemizdeki tüm kurumlarımızla işbirliği içerisinde Koronavirüsü ile mücadelemizi sürdürmekteyiz. Bu perşembe Pazar yerimizde gıda haricinde giyim, zücaciye ve tuhafiye satan pazarcılarımızda tezgâhlarını açtılar. Bu nedenle yoğunluk yaşanmaması için Zabıta Personelimiz ve Emniyet Müdürlüğümüzle gerekli tüm önlemleri aldık. Her perşembe tüm pazarcı esnafımıza ve pazar yerimize maskesiz gelen vatandaşlarımıza maske dağıtmaktayız.

Pazar girişimizde vatandaşlarımızın ateş ölçümlerini yapmaktayız ve anons sistemimizle sosyal mesafeye uyulması için pazar yerimizde periyodik olarak anonslarla vatandaşlarımızı uyarmaktayız. Pazar yerimizde çok fazla yoğunluk yaşanmamaktadır. Vatandaşlarımızdan ricamız lütfen sosyal mesafe kuralına özen göstersinler, maskesiz dışarı çıkmasınlar ve hızlı bir şekilde alışverişlerini yapıp pazar yerimizden ayrılsınlar. Ülke olarak inşallah en kısa sürede bugünleri atlatacağız, yeter ki tedbiri elden bırakmayalım, rehavete kapılmayalım ve yapılan tüm uyarılara uyalım” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.