Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde bir dizi etkinlik

Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde bir dizi etkinlik
01.10.2019
A+
A-

Edirne Belediyesi, 22 Dost Eli Derneği ile birlikte 4 Ekim Dünya Sokak Hayvanları Günü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenleyerek; can dostlarımızın sesiz çığlığı olacak. 4 Ekim Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde konser, kermes, bisiklet ve motosiklet turu düzenlenerek, farkındalık yaratılacak.

Edirne Belediyesi, 22 Dost Eli Derneği ile birlikte can dostlarımızın daha iyi koşullarda yaşayabilmeleri için 4 Ekim Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde düzenlediği etkinlikler ile farkındalık yaratacak.

4 Ekim Dünya Sokak Hayvanları Günü nedeniyle 4 Ekim Cuma Günü Edirne Kız Yurdu Konferans Salonu’nda Saat:10.30’da ‘Sokak Hayvanlarının Güncel Sorunları’ isimli bir panel gerçekleştirilecek. Aynı saatlerde Edirne Sokak Hayvanları Barınağı’nda Edirne Belediye Bandosu konser verecek.Saat:12.00’de ise Dünya Sokak Hayvanları Günü nedeniyle Bisiklet Turu düzenlenecek. Tüm halkın katılımına açık olacak olan bisiklet turunu Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’nın önünden başlayarak; Bosnaköy, Söğütlük Karaağaç güzergâhın da devam edecek ve Edirne Çarşı da son bulacak.

Yine Saat: 12.00’de motosiklet tutkunları da düzenleyecekleri tur ile sokak hayvanlarının haklarına dikkat çekecek. Karaağaç Kampüsü önünden başlayacak olan motosiklet turu M. Müezzinoğlu Köprüsü, Yıldırım, Yeniimaret, Çarşı istikametinde gerçekleştirilecek. 4 Ekim Dünya Sokak Hayvanları Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikler,  Saat: 14.00’te Saraçlar Caddesi’ndeki kermes ile devam edecek. Kermeste, 22 Dost Eli Derneği’nin üyeleri yapmış olduğu ürünler satılacak.Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, 4 Ekim Dünya Sokak Hayvanları Günü nedeniyle düzenlenecek olan etkinliklere tüm hayvanseverleri davet etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.