Duvara çarparak durabildi

Duvara çarparak durabildi
17.08.2019
A+
A-

Edirne Kıyık Mevkiinden, Orduevi istikametine inen bir dolmuş, frenleri boşalınca Tarihi Ciğerci Bahri Bey’in duvarına çarparak durabildi.

Fren yağı biten ve yol kenarındaki ciğerci de yemek yiyen vatandaşların bulunduğu duvara çarpan dolmuşun, duvar sağlam olması sebebi ile büyük faciadan dönüldüğü belirtildi. Şoförün ise direksiyonu duvara kırıp dolmuşu durdurması ise, aşağıdaki trafikte daha büyük çaplı bir kazadan dönüldüğünün resmini ortaya koydu. Dükkanının duvarına çarpan dolmuş olayının büyük faciadan dönülmesi olarak belirten Ciğerci Bahri Dinar, dolmuşun canı ciğer çekmiş verdik gönderdik şeklinde espirili bir değerlendirmede bulundu.

“BÜYÜK FACİADAN DÖNÜLDÜ”

Dolmuşun yarattığı korku ile olayı değerlendiren vatandaşlar “Aşağı inerken burada boşluk gördüğü için, daha büyük facia olmaması sebebi ile bilerek duvara çarptığını anladık. Çünkü aşağı inse facia yaşanacak. Aslında çok dolu bir gün, trafikte çok yoğun ama bu dolmuşun bir anda kendini duvara vurması ile ne araba ne yayanın olmaması büyük mucize. Dolmuşu kullanan şoför kendi tarafından değil, sağ köşeden duvara vurdurdu. İçi boştu dolmuşun. Ama yol çok işlek normalde. Bir boşluk bulup buraya girmesi ve kimsenin olmaması çok önemliydi. Verilmiş sadakası varmış. Sadece dolmuşta hasar oluştu. Fren yağı getirdiler, çalıştırdılar. Motor aksamı çalıştığı için kalkıp gitti sanayiye. Ciğerci Bahri Dinar’da yol kenarında dolmuşun vurduğu yerde yemek yiyenler vardı. Duvar sağlam olmasa, dolmuş tam sert vursa burada ayrı bir faciaya yaşanırdı”şeklinde ifade ettiler.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.