Eğitim Sen’de Devir Teslim

Eğitim Sen’de Devir Teslim

Eğitim Sen Edirne Şubesi 7 Mart 2020 Cumartesi günü gerçekleştirdiği 11. Genel Kurulu sonrası seçilen yürütme kurulu devir teslim buluşmasının  ardından, ilk toplantısını yaptı. 

      Genel Kurul ardından görevi devreden Şube Başkanı Ayhan Fırtına, Şube Mali Sekreteri Necdet Uz, Örgütlenme Sekreteri Ersin Tuğrul, Kadın Sekreteri Kezban Demir’e  yeni seçilen yürütme kurulu ” bugüne kadar yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, bundan sonra da demokratik, laik, bilimsel ve kamusal eğitim mücadelesine hep birlikte devam edeceklerini belirttiler. ”

     Yeni seçilen yürütme kurulu yaptıkları görev dağılımında; Şube Başkanlığına Özer Demir, Şube Sekreterliğine Demet Türkoğlu, Şube Mali Sekreterliğine Ali Çiftçi, Şube Örgütlenme Sekreterliğine Ece Tütün, Şube Yükseköğretim ve Eğitim Sekreterliğine Firdevs Selvili, Şube Kadın Sekreterliğine Nur Yılmaz Ercin, Şube Hukuk Sekreterliğine Necmettin Kıyıcı oybirliği ile seçilmişlerdir.     Şube Başkanı Özer Demir, ” 100 yılı aşkın mücadele tarihine sahip bir kurumda görev almanın sorumluğu ve birikimiyle, eğitim ve bilim emekçilerinin hak ve hukukunu korumada, öğrencilerimizin eğitim hakkı mücadelesinde,  laik, bilimsel ve kamusal eğitimden yana tüm kesimlerle birlikte mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.” dedi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.