ESOB Başkanı Cingöz “Fırsatçılık Yapanlara Acımayacağız”

ESOB Başkanı Cingöz “Fırsatçılık Yapanlara Acımayacağız”
16.03.2020
A+
A-

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, Çin’de başlayarak tüm dünyaya hızla yayılan ve ülkemizde de tespit edilen korona virüsü salgınını fırsat bilip fiyatlarda fahiş artış yapan esnaflara tolerans göstermeyeceklerini söyledi.Edirne ESOB Başkanı Kemal Cingöz “Maalesef Çin’de ortaya çıkan korona virüsü ülkemizde de tespit edildi. Virüsün yayılması ile ilgili olarak yetkililer gerekli önlemleri alıyorlar.

Ancak özellikle son günlerde bazı ürünlerde fahiş fiyatlar ile satışlar yapıldığına dair haberler gündeme gelmektedir. Virüs salgınını fırsat bilip fahiş fiyat uygulayan esnaflara disiplin kurulumuzca en ağır şekilde ceza verilecektir. Bu hususta, Edirne İl genelinde Birliğimiz siciline kayıtlı olan esnaflarımız içinden bu şekilde uygulamaya gidenleri vatandaşlarımız direk Birliğimize yada her ilçede teşkilatlanmış olan odalarımıza bildirebilirler” dedi.

5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunun disiplin kurulu ile ilgili maddesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği disiplin kurulunun suç işleyen esnaf ve sanatkarlara aidatın 2 katı para cezası, fiilin tekrarı halinde aidatın 5 katı para cezası kesebilme yetkisi bulunmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.