İ. B. Edirne Bölge Müdürlüğü, “Devletimiz Milletinin Yanında”

İ. B. Edirne Bölge Müdürlüğü, “Devletimiz Milletinin Yanında”
12.04.2020
A+
A-

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Edirne Bölge Müdürlüğü  yaptığı açıklamada, Devletin Milletin yanında olduğunu bildirdi.

Yapılan Açıklamada, “ Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta sonu (11-12 Nisan 2020 tarihlerinde) büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz ile Zonguldak’ta (Kovid-19) salgınının etkilerini en aza indirmeye yönelik olarak sokağa çıkma yasağı uygulanmıştır. Sokağa çıkma yasağının uygulandığı illerde evlerinde kalan vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için temel gıda ve çeşitli ihtiyaçların temini noktasında devletimiz, yetkili birimleriyle vatandaşlarımızın yanında olmuştur.

Bu çerçevede emniyet personeli başta olmak üzere Vefa Sosyal Destek Grupları, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda gerekli gıda malzemelerini temin ederek kendilerine ulaştırmıştır. Bu zorlu günleri, devlet-millet el ele vererek atlatacağımıza olan inancımız tamdır.

2019 yılının Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Kovid-19) salgını kısa sürede tüm dünyaya yayılmış, ülkemizde ise 11 Mart 2020 tarihinde ilk vakaya rastlanmıştır.

Devletimiz, bütün dünyayı derinden etkileyen ve hızlı bir şekilde yayılarak insanların hayatını tehdit eden koronavirüs salgınına yönelik; sağlık, eğitim, ekonomi, ulaşım ve diğer pek çok alanda çeşitli tedbirleri erkenden hayata geçirmiştir.

Vatandaşlarımızın sağlığını tehdit eden koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilerinden korunmak için alınan tedbirleri kararlılıkla uygulayan ve bu mücadeleyle tüm dünyaya örnek olan devletimiz, bütün birimleriyle milletinin yanındadır”denildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.