İba, ilk basın açıklamasını yaptı

İba, ilk basın açıklamasını yaptı
22.11.2019
A+
A-

Çiçeği burnunda AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba,ilk basın açıklamasını  24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yaptı.

Edirne Ak Parti İl Başkanlığına atanan ve ilk açıklamasını öğretmenler Günü nedeniyle yapan Belgin  İba mesajında, “24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, geleceğimizin güvencesi gençlerimizin hayata hazırlanmasında önemli bir rol oynayan öğretmenlerimize en kalbi şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Öğretmenliğin, kutsal ve sorumluluğu yüksek bir meslek olduğunu vurgulayan İba, öğretmenlerin fedakarca yurdun her köşesinde geleceğin nesillerini yetiştirdiğini söyledi. Öğretmenlerin her türlü övgü ve takdiri hakettiğini söyleyen İba, “Görevleri başında şehit düşen eğitimcilerimiz başta olmak üzere, hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Emekli öğretmenlerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Ülkemizin gelişmesi ve refah seviyesinin yükselmesi için eğitimde durmaksızın ilerlemeliyiz. Geleceğimiz olan gençlerimiz tarihimizi, medeniyet değerlerimizi, pozitif bilimleri ancak eğitimle öğrenebilirler. Bu nedenle partimiz kurulduğu günden beri eğitim öğretimi en öncelikli konuların başına almıştır. Özellikle geride kalan son 17 yıllık dönemde eğitim alanında yapılan yatırımlar ve geliştirilen projeler bu konuda atılımlar yapmamızı sağlamıştır.

 Son 17 yılda partimiz Edirne’ye 220 derslik kazandırmış ve onlarca proje gerçekleştirmiş olup  2019 yılı başı itibariyle de 125 milyon 939 bin 932 liralık yatırım yapmıştır. Öğretmenlerimizin gayretleriyle ulaştığımız seviyeyi koruyarak, eğitimde kaliteyi daha da yükseltmeye yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Kutsal ve sorumluluğu yüksek bir mesleği gerçekleştiren, fedakârca yurdumuzun her köşesinde çalışan öğretmenlerimiz geleceğimize yön veriyor. Gönüllerimizde müstesna bir yere sahip olan öğretmenlerimiz her türlü övgü ve takdiri hak ediyor.  Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bugün tüm eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum”dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.