‘Karakolumuz kalsın’

‘Karakolumuz kalsın’
06.10.2019
A+
A-

Edirne’nin en eski yerleşim yeri Kaleiçi semtinde hizmet veren karakolun kaldırılacağı haberi mahalle halkını huzursuz etti. Dilaverbey ve Mithatpaşa olmak üzere iki mahallede toplam 12 bin nüfusun yaşadığı semt sakinleri imza toplayıp valiliğe teslime derken, “Karakolumuz kalsın” dedi. Dilaverbey Mahalle Muhtarı Necmettin Ersaçmış, “Halkımızın şimdiden huzuru kaçtı”dedi.

            Kaleiçi semti sakinleri karakolun kaldırılmamasını istiyor. 12 bin nüfusun yaşadığı semt sakinleri karakolun kaldırılması halinde huzur ve güven kalmayacağını öne sürüyor.

            Hatice Kahyalar, “Bir olay olduğunda anında polisimiz orada. Karakolumuz giderse bu semt daha kötü olur. Karakolumuz huzur ve güven veriyor. 6 yıldır bu mahallede oturuyorum. Rahatla geziyoruz kendimizi güvende hissediyoruz” dedi.

            Sabiha Çetin, Aynur Yaşa, sürekli olay olduğunu ve anında müdahale edildiğini belirtti ve “Biz karakolumuzun kaldırılmasını istemiyoruz. Mahallemiz bozulmasın. Karakol kalktığında mahallemiz bozulur. Sürekli olay oluyor zaten. Anında polisimiz müdahale ediyor. Karakol kalkarsa huzursuz olacağız. Yıllardır burada oturuyoruz. Güvenliğimiz söz konusu. Lütfen kalsın” diye konuştu.

            Ceylan Kızıldere, Suriyeli, Afganlı, bonzaicilerle dolu semt. Bu insanlar korku salıyor. Karakolun yakın olması bize güven veriyor. Çoluğumuz çocuğumuz var. Yetkililerin duyarlı olmasını istiyoruz. Korkmadan yaşamak istiyoruz.

            Dilaverbey Mahalle Muhtarı Necmettin Ersaçmış da konunun gözden geçirilmesini talep etti ve şöyle dedi:

            “Mahallede yaşayan arkadaşlarımız imza topladı ve valiliğe teslim edildi. Karakol kaldırılırsa Kaleiçi semtinin düzeni bozulur. Karakol olduğundan huzur ve güven var. Bonzai içenler, yabancı uyruklu vatandaşlarla doldu ve korku salıyor. Dilaverbey ve Mithatpaşa olmak üzere iki mahallede 12 bin kişi yaşıyor. Valimizden emniyet müdürümüzden bu konuyu gözden geçirip mahalle halkımıza bu konuda yardımcı olmasını istiyoruz.”

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.