Kendi imkânları ile çocuklara spor tesisi yaptı…

Kendi imkânları ile çocuklara spor tesisi yaptı…
07.08.2020
A+
A-

Kırklareli 2.Amatör Küme Takımlarından Babaeski Doğanspor Kulübü’nün 2.Başkanı Barış Coşkun, Eylül Evlerinde kendi imkânları ile çocuklar için futbol sahası, basket bol sahası ve voleybol sahası olmak üzere muhteşem spor tesisleri yaptı.

İlçenin Gazi Osman Paşa Mahallesi sınırları içerisinde yer alan, 6 Blok, 192 hanenin ikamet ettiği Eylül Evlerinde, çocuklarının taleplerini yerine getiren Babaeski Doğanspor Kulübü 2.Başkanı Barış Coşkun,  geleceğin teminatı olan çocukların, gelişmesinin sosyal ve kültürel açıdan önemli olduğunu belirterek, gençlerin spora teşvik edilmesi ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması gerektiğini söyledi.

Eylül Evlerinde çocukların spor yapacak hiçbir tesisin olmadığını, işe öncelikle futbol sahası ile başladıklarını belirten Coşkun, burada yaptığı açıklamada; “Buradaki boş çalılık alanı çocuklar için spor tesisi yapmak üzere temizleyerek Belediye İtfaiye ekiplerinin de yardımı ile çimlendirdik. Kale direklerini dikerek, ağlarını taktık, şimdi çocuklar burada futbol oynuyorlar. Daha sonra AK Parti Babaeski İlçe Başkanımız Sayın Fatih Yağcı ve iş insanlarının katkıları ile Voleybol ve Basketbol sahası için beton döktük ve çocukların ailelerine akşamları bahçede oturması için kendi ellerimiz ile sazdan oturma grupları yaptık. Yaptığımız bu spor tesislerine Babaeski Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüz Sayın Erhan Öztürk, kale ağası, futbol topu, voleybol ağası, voleybol topu, basketbol potası, pota ağası ve basketbol topu verdi.

Daha sonra Belediye Temizlik İşleri Müdürü Sayın Eralp Tolga, spor tesislerinin etrafına bank verdi, çöpleri bir arada toplamak için konteynırlar verdi. Ağaç ektik, kuru otları kendi ellerim ile biçtim, ağaçları kendi ellerimle suladım. Burası unutulmuş bir yerdi, şimdi çocuklarımız için muhteşem bir yer oldu, oyun grupları, spor tesisleri oldu. Tek amacımız onların daha iyi şartlarda yetişerek, kötü alışkanlıklardan uzak durmalarıdır. Geleceğin gençlerinin spora yönelik olması için hizmette sınır tanımıyorum. İnşallah her mahallede benim gibi duyarlı bir vatandaş çıkar ve bu çocuklar mutlu olur, ailelerde huzurlu olur. Benim bu mahalleye yaptıklarımda, benden başka kimsenin bir TL si yok.  İnşallah herkes bizim gibi çoluk çocuğu düşünüp elini vicdanına koyup, yaşadığı yeri güzelleştirmeye çalışır. Bu tesisler sayesinde burada 100 bin TL ye satılan bir ev bugün 200 bin TL oldu. Ben burada kiracıyım, insanlara bir nebzede olsa faydam olduysa ne mutlu bana, beni muhtar yapmak istiyorlar. Ben de bizim şimdi ki muhtarımız Halil Düzalan kardeşimizi seçtik. Muhtarımız o bizim mevkie değil hizmete ihtiyacımız var. Halil Düzalan da her daim destekliyoruz. Bizi hiç bir zaman geri çevirmedi. Mahalleli olarak her isteğimize yardımcı olmaya çalıştı. Babaeski Doğanspor Kulübü önceki Başkanı Hasan Berber, beni bunun için Yönetim Kuruluna davet etti ve 2.başkan adayı yaptı. Ben ayrıca Babaeski Belediye Başkanı Sayın Abdullah Hacı’ya çok teşekkür ediyorum. Sahanın sulanması için ne zaman telefon ettik ise bize İtfaiye ekibini gönderip, sahamızdaki çimlerin sulanması konusunda yardımcı ve destek oldu.” Dedi. Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.