Minik Öğrencilerden “Mehmetçiğe Moral Mektupları”…

Minik Öğrencilerden “Mehmetçiğe Moral Mektupları”…
22.10.2019
A+
A-

KIRKLARELİ’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı Nadırlı Köyü’nde, “Barış Pınarı Harekâtı’nın” devam ettiği şu günlerde Mehmetçiğe moral vermek isteyen Mehmet Fevzi Özdemir İlkokulu ve Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı duygu ve düşüncelerini yansıtan moral mektupları Kara Kuvvetleri Komutanlığı 1.Piyade Hudut Bölüğü Merkez Komutanlığı Ceylanpınar/Şanlıurfa’ya gönderildi.

Mehmet Fevzi Özdemir İlkokulu ve Ortaokulu öğretmen ve 1. Sınıftan, 8.Sınıfa kadar olan öğrencilerinden, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla Suriye’nin kuzeydoğusunda başlatılan Barış Pınarı Harekâtı’na, destek geldi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “İlçemiz Nadırlı Mehmet Fevzi Özdemir İlkokulu ve Ortaokulu’nun 92 öğrencisi Barış Pınarı Harekâtı’nda vatanı için çarpışan Kahraman Türk Ordusunun Mehmetçiklerine iletilmek üzere duygularımı kaleme aldıkları moral mektuplarını gönderdiler. Bu anlamlı ve çok değerli davranışlarından dolayı okulumuzun idareci, öğretmen ve çok kıymetli öğrencilerine teşekkürü bir borç biliyorum. Biz hep birlikte Türkiye’yiz.

Biz büyük ve asil bir milletiz. Bu ruhu evlatlarımıza verebilmenin haklı gururunu yaşıyoruz.Türk Ordusu, Dünyanın hiçbir ordusunda seninkinden daha temiz daha sağlam bir askere rast gelinmemiştir.” Dedi.

Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.