ÖDP, “Vali ve Belediye Başkanı açıklama yapmalı”

ÖDP, “Vali ve Belediye Başkanı açıklama yapmalı”
09.12.2019
A+
A-

ÖDP İl Başkanı Necmettin Musaoğulları  Hasanağa Deresinde  olağandışı yaşanan kirlilik nedeniyle Vali Ekrem Canalp ve Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın vatandaşa açıklama yapması gerektiğini söyledi.

Musaoğullar yaptığı açıklamada, “Bir süre önce Hasanağa Deresinde olağandışı kirlilik yaşandığı basın organlarına yansımıştı. Çevre Örgütleri ve Kent Konseyi tarafından yapılan açıklamalarda Deredeki kirliliğin Katı Atık Depolama Alanından,arıtılmadan salınan yada sızan sudan kaynaklanmış olabileceği iddia edilmişti.

       Zira deredeki kirlenmenin Katı Atık Depolama Tesisinin yapılması sonrası meydana geldiği görülmektedir.Sudaki kirliliğin ne olduğunun tespiti çin alınan numune örneklerinin sonuçları halâ kamuoyuna açıklanmış değildir.Konuyla ilgili açıklama yapılmaması Edirne halkını endişelendirmektedir.

        Yurttaşların bu konudaki endişelerinin giderilmesi için EDİKAB yönetim kurulu başkanı sayın Recep GÜRKAN ve yine EDİKAB’ın bir diğer ortağı Sayın Vali Ekrem CANALP’in konuyla ilgili en kısa sürede açıklama yapması gerekmektedir.

        Katı Atık Depolama Alanının işletmesi EDİKAB yönetimi tarafından taşoran bir firmaya verilmiştir.Bu firmanın faaliyetlerini denetlemesi gereken kurum EDİKAB Yönetimi yani sayın VALİ ve BELEDİYE BAŞKANI dır.

         Özgürlük ve Dayanışma Partisi olarak soruyoruz? bu şirket denetleniyormu?,Arıtma Tesisi çalıştırılıyor mu?,Arıtma Tesisi Mebranında sızıntı var mı?,Şirket daha çok kâr etmek için yağmurlu havalarda Arıtma Tesisisini çalıştırmayarak kirli suyu Hasanağa deresinemi salıyor?

          Edirne halkı olarak talebimiz en kısa sürede konuyla ilgili  bağımsız kişi ve kurum temsilcilerinden oluşacak bir heyetle bölgede bir inceleme başlatılmalıdır.Sayın Recep GÜRKAN’ı ve sayın vali Ekrem CANALP’i bu konuda yetkilerini kullanmaya ve kamuoyunu aydınlatmaya davet ediyoruz”dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.