Öğrencilerin Moral Mektuplarına Askerden Cevap Geldi…

Öğrencilerin Moral Mektuplarına Askerden Cevap Geldi…

KIRKLARELİ’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı Nadırlı Köyü’nde, Mehmet Fevzi Özdemir İlk ve Ortaokulu öğrencileri, 22 Ekim 2019 tarihinde ‘Barış Pınarı Harekâtı’na katılan askerlere yazdıkları moral mektuplarına Şanlıurfa 1’nci Piyade Hudut Bölüğü Merkez Komutanlığı’ndan cevap geldi.

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla Suriye’nin kuzeyin sürdürülen Barış Pınarı Harekâtı’na, katılan askerlere Nadırlı köyünde eğitim gören öğrenciler 22 Ekim 2019 tarihinde yazdıkları mektuplarla destek vermişlerdi.

Nadırlı Köyü Mehmet Fevzi Özdemir İlk ve Ortaokulu öğretmen ve 1 ve 8’nci sınıf kadar eğitim gören 92 öğrenci, kendi elleriyle duygu ve düşüncelerini kaleme aldığı mektupları, Mehmetçiğe ulaşması için Şanlıurfa 1’nci Piyade Hudut Bölüğü Merkez Komutanlığı Ceylanpınarı adresine göndermişlerdi.Minik Öğrencilerin Moral Mektuplarına Şanlıurfa 1’nci Piyade Hudut Bölüğü Merkez Komutanlığı’ndan cevap geldi.

Şanlıurfa 1’nci Piyade Hudut Bölüğü Merkez Komutanlığı, Mehmet Fevzi Özdemir İlk ve Ortaokulu öğrencilerine bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür mektubu göndererek, bir de Türk Bayrağı hediye etti.

Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “İlçemiz Nadırlı Mehmet Fevzi Özdemir İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri Barış Pınarı Harekâtına katılan Mehmetçiklerimiz için duygularını kaleme aldıkları mektuplarını Şanlıurfa, Ceylan Pınar 1.Hudut Bölük Komutanlığı’na göndererek Barış Pınarı Harekâtına destek vermişlerdi. Bunun sonucu ise 1.Hudut Bölük Komutanlığımızdan okulumuza Teşekkür Mektubu ve Türk Bayrağı Hediyesi gönderilmiştir. Her koşulda Türk askerinin ne kadar duygusal ve yardımsever olduğunu tüm dünyaya ispat etmişlerdir. Bizde Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okulumuzu ziyaret edip, öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ederek, öğrencilerimizi ödüllendirdik. Gelecek nesillerimizi de bu duygu ve düşüncelerle yetiştirileceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Türk ordusunun daima muzaffer olması temennileriyle Harekât esnasında şehit olan askerlerimize Allahtan Rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyorum.” Dedi.

-Metin KARAKUŞ/BABAESKİ 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.