Özarslan’dan, 15 Temmuz mesajı

Babaeski İlçe Kaymakamı Hakan Özarslan, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajı  Kaymakam Özarslan, mesajında; “15 Temmuz 2016 tarihinde hain Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ), Milli irademize ve ülkemizin birlik ve beraberliğine karşı, hain bir darbe girişiminde bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti. “Devletimizin gelişimini hazmedemeyen bu düşmanlar emellerine ulaşmak için şerefli ordumuza, kahraman polis teşkilatımıza ve kamu kurumlarımıza sızdırdıkları hainler eliyle 15 Temmuz gecesi tarihimizde eşi benzeri görülmemiş bir saldırıya kalkışmışlardır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine Aziz Milletimiz; kadınından erkeğine canları pahasına meydanlara koşarak cumhuriyetimize, demokrasimize, birlik ve beraberliğimize var gücüyle sahip çıkmıştır. Aziz milletimiz onurlu ve kararlı bir şekilde, vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte, uçak ve helikopterlerden yağdırılan bomba ve kurşunlara bedenini siper etmiş, tarihe altın harflerle geçen destansı bir mücadele ile bu hainlere geçit vermemiştir.

Bugüne kadar kardeşliğini, Vatanını, Cumhuriyetini, Demokrasisini, milli ve manevi değerlerini hedef alan saldırılara canı pahasına karşı koyan Milletimiz, bundan sonra da gerçekleşebilecek saldırılara aynı kararlılıkla karşı koyacağı güç ve inancında olduğunu 15 Temmuz Gecesi tüm dünyaya bir kez daha en güçlü şekilde göstermiştir. Bu hain darbe teşebbüsünü yarınlarımıza en iyi şekilde anlatmalıyız. Bu nedenle, 15 Temmuz darbe girişiminde, Aziz Milletimizi göstermiş olduğu bu güçlü iradenin, her daim hafızalarda diri tutulması fevkalade önemlidir. Bu duygu ve düşüncelerle; vatan uğrunda canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet,gazilerimize sağlık ve şifalar temenni ediyorum.”

Babaeski Kaymakamlığı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programını açıkladı. Cuma namazından önce tüm camilerde “15 Temmuz Şehitleri” için kuran okunması ile başlayan etkinlikler, 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan geceye kadar devam edecek.

Etkinlikler kapsamında 15 Temmuz gecesi saat: 00:13’te tüm camilerde sela okunacak ve İlçe Müftüsü’nün duasının ardından son bulacak. Babaeski Kaymakamı Hakan Özarslan’ın imzası ile yayınlanan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı şu şekilde; 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat: 11.00’de Şehitliklerin ziyaret edilmesi, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı, İlçe Müftülüğünce Kur’an ve dua okunması. 15 Temmuz 2019 Pazartesi Saat: 12.30’da, Babaeski Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda, “15 Temmuz Köşesi ve Resim Sergisi” 15 Temmuz 2019 Pazartesi Saat: 13.45’te, Babaeski Fatih Camiinde, “15 Temmuz Şehitleri ruhuna Mevlid-i Şerif Okunması ve ardından Camii avlusunda Pilav ve ayran ikramı.

15 Temmuz 2019 Pazartesi Saat: 14.30’da 15 Temmuz Şehit Yakınları ve Gazilerin ziyareti “15 Temmuz Gazisi emekli imam Kadir Altıntaş’ın” evinde ziyaret edilmesi.

15 Temmuz 2019 saat: 21.30’da Gündüz Onat Festival Alanında toplanılarak, Atatürk Anıtı önüne, “Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü”

15 Temmuz 2019 Pazartesi saat: 22.00’de 15 Temmuz Şehitleri Anma Programının başlaması.

15 Temmuz 2019 Pazartesi gecesi saat: 00:13’te tüm camilerde sela okunacak ve İlçe Müftüsü’nün duasının ardından etkinlikler son bulacak.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.