Öztürk; “10.000 Siperlikli Maske Üretimi Gerçekleştirdik”

Öztürk; “10.000 Siperlikli Maske Üretimi Gerçekleştirdik”
09.05.2020
A+
A-

Kırklareli ve Babaeski ilçesi Gençlik Merkezi’nde görevli gençlik gönüllüleri, koronavirüs salgınında canla başla çalışan sağlık çalışanları için “10.000” siperlikli maske üretimi gerçekleştirdi.

Kırklareli ve Babaeski Gençlik Merkezleri’nde görevli gençlik liderleri ve gönüllüler, yeni tip koronavirüs nedeniyle yüz koruyucu siperlik maske üretimine nisan ayı başında başlamıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sağladığı olanaklar ile üretim yapan gençlik liderleri ile gönüllüler, ürettikleri maskeleri ilimiz merkez ve ilçelerinde görevli sağlık personellerimize ve “Vefa Sosyal Destek Grupları“ “il ve ilçe koordinatörlüklerine” dağıtımını gerçekleştirdiler.

Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de vaka sayısı artan yeni tip koronavirüs’e karşı ilgili birimler tarafından alınan tedbirlerin yanı sıra, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın malzeme desteği sağladığı Gençlik Merkezleri de yüz koruyucu siperlik üretimi gerçekleştirildi. Bu kapsamda Kırklareli ve Babaeski Gençlik Merkezlerinde görevli gençlik liderleri ile gönüllü gençler de, Gençlik ve Spor Bakanlığının sağladığı olanaklar ile yüz koruyucu siperlik üretimi gerçekleştirdiler.

“10.000 SİPER MASKE ÜRETİMİ GERÇEKLEŞTİRDİK” Ülkemizin geleceği milletimizin sağlığı her şeyden daha önemli olduğunu söyleyen maske üretimi yapan ekibin başında bulunan Babaeski Gençlik Merkezi Müdürü Erhan Öztürk, devletimizin salgının yayılma hızının önüne geçilmesi noktasında tüm kurumlarıyla seferber olduğunu belirtti.

Koronavirüs’e karşı büyük bir mücadele veren sağlık çalışanlarına destek olmak için Gençlik ve Spor Bakanlığının öncülüğünde başlatılan çalışmayla Gençlik Merkezlerinde üretilen korumalı maskeler ile destek verdiklerini belirten Öztürk, Gençlik Merkezi çalışanları ile gönüllü gençlerin “Milletimizin, devletimizin neye ihtiyacı varsa o ihtiyacı karşılamak için var gücüyle koşan ve gereğini yapandır Gençlik…” diyerek örnek bir davranış sergilediklerini söyledi.

Ayrıca Öztürk, şu ana kadar 10.000 maske üretildiğini ve bunların il merkezimiz ve ilçelerimizde başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere vefa sosyal guruplarında görevli personellerimize teslim edildiğini belirtti.Metin KARAKUŞ / KIRKLARELİ,

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.