T.Ü.Öğrenci toplulukları minikleri sevindirdi…

T.Ü.Öğrenci toplulukları minikleri sevindirdi…
18.12.2019
A+
A-

Trakya Üniversitesi öğrencileri, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’ne bağlı Karabahçe İlkokulu’na yüzlerce kitap bağışında bulundu.

 Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Fotoğrafçılık Topluluğu, Eczacılık Öğrencileri Birliği Topluluğu, Akılcı İlaç ve Eczacılık Topluluğu, Doğa Sporları Topluluğu,Su Altı Topluluğu, Yelken ve Kürek Topluluğu ve Farklı Bir Gençlik Topluluğu ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı çalışanları, Siverek Karabahçe İlkokulu’na kitap yardımında bulundu. Karabahçe İlkokulu’nun okul yöneticisi ve öğretmenleri ile irtibata geçerek eksikleri tespit eden Trakya Üniversiteli gençler, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın da destekleriyle başlattıkları kampanya ile 2 hafta süren bir çalışmanın ardından kendi imkânlarıyla topladıkları kitap ve malzemeleri ilkokul öğrencileri ile buluşturarak Türkiye’nin geleceği miniklere el uzattı. Karabahçe İlkokulu’nu kitap ve kırtasiye malzemeleriyle donatan Trakya Üniversitesi öğrencileri ve çalışanlarının bu davranışı, minik öğrenciler arasında büyük bir şaşkınlık ve mutlulukla karşılandı.

 Karabahçe İlkokulu öğrencileri, kendilerine verilen desteği karşılıksız bırakmayarak, Trakya Üniversitesi’ne video çekerek teşekkür etti. Üniversite öğrencileri ve çalışanları, Karabahçe İlkokulu öğrencilerinden gelen fotoğraf ve videolarla mutlu olurken duygu dolu anlar yaşadı. Türkiye’de özellikle kırsal alanda bulunan okullardaki öğrencilere yardım etmek için bir araya gelen Trakya Üniversitesi ailesinin mensupları, Siverek Karabahçe İlkokulu’na kazandırdıkları kitap ve malzemelerle öğrencilerin eğitim imkânlarının artmasına katkıda bulunduğu gibi minik öğrencilere kitap sevgisini aşılamak adına örnek bir projeye imza atmış oldu. Kampanyaya ilişkin konuşan Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Burak İşçimen, kitap okuma ve bağışlama davranışının geleneksel hale gelmesini arzuladıklarını kaydederek, tüm öğrenci topluluklarını düzenledikleri bu tür destek ve yardım kampanyalarında görev almaya davet etti.

Öğrencilerin eğitimine yapılacak her türlü katkının tüm insanlık yararına olacağına dikkat çeken Öğr. Gör. Burak İşçimen, “Çocukların yüzlerindeki gülümseme ve çevreye saçılan her ışık, ülkemiz ve insanlığın geleceğinin aydınlatılmasına bir rehber olacaktır. Aydınlık bir gelecek için yapılacak en iyi yatırım çocuklarımızadır. Eğer geleceğe güvenle bakmak istiyorsak üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz. Öğrenci topluluklarımızın katkılarıyla hayata geçirilen bu projeyle önemli bir farkındalık sağladığımızı ve örnek bir birlikteliğe imza attığımızı düşünüyorum. Ve herkesi bu konularda çaba göstermeye davet ederek, geleceğimiz için daha çok bir arada olmaya, birbirimize kenetlenmeye çağırıyorum. Kampanyamıza destek veren gönüllü arkadaşlarımıza,öğrenci topluluklarımıza ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ekibimize teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.