Vatan Partisi, “Hayalleri HDP tarafından çalınmış çocuklar”

Vatan Partisi, “Hayalleri HDP tarafından çalınmış çocuklar”
03.09.2020
A+
A-

Vatan Partisi Edirne İl Başkanlığı, 81 il ve ilçede eş zamanlı düzenlenen Diyarbakırlı Annelerin evlat nöbeti için il başkanlığı binaları önünde basın açıklamasında bulunuldu. Terör Örgütü PKK’nın elinde olan evlatları için Diyarbakır HDP İl binası önünde oturma eylemi başlatan annelerin bekleyişlerinin birinci yılında ve bu geçen sürede katılım sağlayan aile sayısının 151 olduğu belirtildi.

Vatan Partisi Öncü Kadın Edirne İl Başkanı Nihal Ateş  “Hacire Akar oğlunu terör örgütü PKK’nın elinden kurtarmak için 22 Ağustos 2019’da PKK’nın siyasi ayağı FIDP Diyarbakır II Teşkilatı önünde oturma eylemi başlattı. Akar’ın eylemi başarılı oldu ve 24 Ağustos’ta oğlunu kurtardı. Hacire Akar’ın eylemini ornek alan annelerin evlatlarını terör örgütü PKK’nın elinden kurtarmak İçin 3 Eylül 2019’da HDP önünde başlattıkları oturma eylemi birinci yılını dolduruyor. Geçen surede ailelerin sayısı 15 1 ‘e Yükseldi, 15 aile çocuklarına kavuştu. Öncü Kadın olarak ilk günden beri annelerimizin yanında olduk.

Bu sadece bir eylem değil, başlı başına bir direniş, emperyalizme karşı bir başkalarıdır. Türkiye’nin önünde duran en büyük sorunlardan biri, emperyalizmin maşası PKK HDP problemidir. Bu probleme karşı ailelerin eylemi büyük bir kararlılık göstergesidir. Hayalleri HDP tarafından çalınmış çocuklarının Amerika’nın piyonu olduğunu gören ve buna baş kaldıran ailelerin her zaman yanındayız. Bu birlikteliğimizi göstermek için tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak I saatlik sembolik evlat nöbeti tutuyoruz. Buradan kahraman annelere de seslenmek istiyorum; Evlat Nöbetinde Bir Yılını Dolduran Diyarbakır Anneleri, Sizler Milletimizin Kahramanlarısınız. Sizler, evlat nöbeti tutarken, bölücülüğe karşı verdiğimiz vatan savunmasının güçlü ve kahraman neferleri oldunuz. Türk’le Kürt’ün kardeşliğini, HDP-PKK’nın bizleri bölemeyeceğini, bölge halkının artık gerçekleri gördüğünü ve devletimize güvendiklerini en sahici kelimelerle milletimize ve dünyaya anlattınız. Dünyanın en haklı davasını güderek tarih yazdınız. Sizler milletimizin kahramanlarısınız. Son anne evladına kavuşana kadar bu haklı davanızda yanınızdayız”dedi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.