15 Temmuz “Demokrasi ve Birlik Günü”

2016 yılında 15 Temmuz gecesi başlatılan hain darbe girişiminin, Türk milletinin demokrasiye olan bağlılığıyla püskürtülmesinin 3. Yıldönümünde Edirne’de çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Edirne Valiliği tarafından düzenlenecek olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında, 14Temmuz Pazar günü Saraçlar Caddesi’nde saat 12.00’de 15 Temmuz Sergisi açılacak.

15 Temmuz Pazartesi günü ise Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı saat 11.00’de Şehit Kabirlerini ziyaretle başlayacak. Saat12.30’da Selimiye Cami’inde şehitlerimiz için Mevlidi Şerif ve Hatmi Şerif okunacak ardından ikram verilecek.Saat 20.00’de ise Atatürk Anıtı önünde Müzik ve sinevizyon Yayını yapılacak ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunacak. Program Kur’anı Kerim Tilaveti,Belediye Bandosu Tarafından Kahramanlık Marşlarının Çalınması,Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müzik Grubu Kahramanlık Türküleri Konseri ve 15 Temmuz Konulu Video Gösterimi ile devam edecek.

Saat 22.50’de ise  Edirne Valisi Ekrem Canalp, günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirecek.Ardından Millî Mücadele Madalyalarının Verilecek. Saatler 00.13’ü gösterdiğinde ise tüm camilerden sela okunacak ve şehitlerimiz için dualar okunacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.