26 SPORCU ÜST KUŞAĞA TERFİ ETTİ…

26 SPORCU ÜST KUŞAĞA TERFİ ETTİ…
09.03.2020
A+
A-

Babaeski İlçesi’nde faaliyet gösteren Şamilkan Karate Kulübü’nde gerçekleşen kuşak sınavında 26 sporcu bir üst kuşağa terfi etti.

Şamilkan Karate Kulübü’nde Antrenör Hayrettin Alkan nezaretinde, gerçekleşen kuşak sınavında; 4 kişi beyaz kuşaktan sarı kuşağa, 7 kişi sarı kuşaktan turuncu kuşağa, 5 kişi turuncu kuşaktan yeşil kuşağa, 1 kişi yeşil kuşaktan, mavi kuşağa, 2 kişi mavi kuşaktan, kahve kyu3, 4 kişi kahve kyu 3’ten kahve kyu 2’ye, 1 kişi kahve kyu 2’den kahve kyu 1’e, 2 sporcu siyah kuşağa olmak üzere toplamda 26 sporcu bir üst kuşağa terfi etti.

Şamilkan Karate Spor Kulübü’nde düzenlenen törende, terfi eden başarılı sporcuların diplomalarını İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Kahraman Tokat verdi. Tokat, tören sonrasında yaptığı konuşmada; “Bugün Şamilkan Karate Kulübü’nün düzenlemiş olduğu kuşak terfi sınavındaydık. Bu güzel salonda sporcu öğrencilerimizi gördük, bugün burada

bulunmaktan dolayı çok mutlu oldum. Özellikle bu yaş grubunda çocukların sporla ilgilenmesi beni çok mutlu etti. Ben her zaman söylüyorum, çocuklarımız hangi spor dalı olursa olsun, bir spor dalı ile ilgili faaliyet göstermesi beni bir eğitimci olarak çok mutlu ediyor. Çünkü sporla uğraşan bir çocuğun hiçbir zaman kötü alışkanlığının olmayacağını biz çok iyi biliyoruz. Bu yüzden çocuklarımızı teknoloji bağımlılığından uzak tutacak. Bu spor etkinliklerinde olmasından dolayı Ayrıyeten bir eğitimci olarak çok mutluyum. Bu tür etkinliklerin ve bu tür sporcularımızın İlçemizde çok daha fazla olması dileğiyle emeği geçen herkese ve Şamilkan Karate Kulübü’nün Antrenörü Sayın Hayrettin Alkan beye çok teşekkür ediyorum, sağ olsunlar, var olsunlar.” Şamilkan Karate Spor Kulübü Müdürü Buket Çınar, kuşak sınavına katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Kahraman Tokat’a bir buket çiçek takdim etti.

Törenin sonunda ise Şamilkan Karate Kulübü Milli Sporcuları Abdulsamet Köse ile Ersel Kocadoğan bir gösteri maçı yaptılar. Şamilkan Karate Kulübü’nde Antrenör Hayrettin Alkan ise sporcu kayıtlarının devam ettiğini belirterek,” Ülkemize 2 milli sporcu kazandıran derneğimiz ile her zaman gurur duyuyoruz.” Dedi. HABER ;METİN KARAKUŞ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.