29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resim Yarışması

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resim Yarışması
08.10.2019
A+
A-

Türkiye ve Balkanlar’ın en büyük çocuk müzesi olan Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü’nde hem kuruluşunun birinci yılını; hem de Cumhuriyetimizin 96. Yıl dönümünü nedeniyle ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ konulu resim yarışması düzenlenecek. Yarışmada birinci bisiklet, ikinci Instax 9 Box Fotoğraf Makinesi Seti, üçüncü ise akıllı saat kazanacak.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda cumhuriyetin çocukları için hizmete sunduğu Türkiye ve Balkanlar’ın en büyük çocuk müzesi olan Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü’nde hem kuruluşunun birinci yılı; hem de Cumhuriyeti’mizin 96. Yıl dönümü bir dizi etkinlikle kutlayacak.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında; müzede 29 Ekim Salı Günü 13.00-18.00 saatleri arasında düzenlenecek olan etkinliklerde çocuklara Türk Bayrağı ve pamuk şeker ikramında bulunulacak. Çiçek Bale Okulu’nun bale gösterileri, Yetenek Sizsiniz Yarışması’nın 2018 birincileri Barış Jackson ve Queens of the Dance grubu dans gösterileri, Adam Olacak Çocuk Şarkı yarışması ve çocuklarla fidan dikimi etkinliklerinin yanı sıra “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” konulu resim yarışması düzenlenecek.

“Atatürk’ün Çocukları Cumhuriyeti Resmediyor” isimli ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ konulu resim yarışmasına; Edirne merkez ilkokulları (merkeze bağlı köy okulları ve özel okullar dahil) 1.2.3.4. sınıf öğrencileri katılabilecek.

“Atatürk’ün Çocukları Cumhuriyeti Resmediyor” isimli resim yarışmasının katılım şartları ise şu şekilde;Katılım Şartları;Resim ölçüleri: 35×50 cm resim kağıdı.Teknik ve malzeme: Serbest resim tekniği. Tercihe göre sulu boya, kuru boya, pastel boya, guaj boya kullanılabilir.Her öğrenci 1 resimle katılabilir.Resmin arkasına Adı-Soyadı-Okuduğu Okul-Sınıf-İletişim telefon numarası yazılacaktır. Yarışmaya katılan resimler iade edilmeyecektir.Dereceye girecek olan resimler; Edirne Belediyesi bünyesinde bulunan alanında uzman kişilerden oluşacak 5 kişilik komisyon tarafından seçilecektir.Resimler, en geç  21 Ekim 2019 tarihine kadar Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’ne teslim edilmelidir.

Dereceye girenler 25 Ekim Cuma Günü Edirne Belediyesi web sitesinde duyurulacaktır.Ödüller 29 Ekim 2019 tarihinde Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde yapılacak olan törenle öğrencilere teslim edilecektir.Yarışmada birincilik alacak öğrenci; 24 jant 21 vites bisiklet, ikincilik alacak öğrenci, Instax 9 Box Fotoğraf Makinesi Seti, üçüncülük alacak öğrenci Wiky 2 Watch Akıllı Saat ödüllerinin sahibi olacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.