36 Anne adayı Gebe Okulu’nda Eğitim aldı…

36 Anne adayı Gebe Okulu’nda Eğitim aldı…

KIRKLARELİ’nin Babaeski İlçesi 100 Yataklı Devlet Hastanesi’nde,  anne adayları gebe okullarında gördükleri eğitim ile sağlıklı doğuma hazırlanıyor.

Babaeski Devlet Hastanesi Kadın Doğum Polikliniği’nde Nisan-2019 ayında tescillenerek hizmet vermeye başlayan gebe okulunda, 2019 yılı içinde toplam 36 anne adayına, doğum öncesi, doğum, doğum sonrası ve yeni doğan bebek bakımı konularında eğitim verildi.

Hastane Baştabibi Dr. Hakan Azatçam, yaptığı açıklamada; “Kadın Doğum Polikliniğimizde; Anne adaylarına; gebelikte beslenme, hamilelikte oluşan değişiklikler, anne karnındaki bebeğin gelişimi, gebeyi hastane ortamına ve doğuma hazırlama, doğumdan sonra bebeğin bakımı, emzirme ve teknikleri, yeni doğan bakımı, lohusalık süreci gibi konularda eğitim verilerek, bu süreçte yaşanabilecek sorunlarla baş etme yöntemleri öğretildi. Gebe Okulumuz, Poliklinik 1. Katta, Kadın doğum polikliniği yanında hizmet vermeye devam etmektedir.

Eğitimlerimiz ücretsizdir. Eğitim bitiminde danışmanlık hizmetlerimizin devamlılığı sağlanmaktadır. Gebe Okulunda; normal doğuma özendirme, kaygı ve endişe oluşturacak negatif durumlardan gebeyi uzaklaştırma, bilinçli ve sağlıklı doğumla bebeğini karşılama gibi konularda, gebenin ve ailenin yanında olma faaliyetlerini, hedef edinmiş bulunmaktayız.”

Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.