65 Yaş ve Üstüne Pandemi Freni

65 Yaş ve Üstüne Pandemi Freni
21.09.2020
A+
A-

Edirne’de 65 yaş üstü vatandaşlar, Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararla kentteki toplu ulaşım araçlarını 10:00-15:00 saatleri arasında ücretsiz olarak kullanabilecek. Bu saatler sonrasında ise toplu ulaşım araçlarına binişler ücretli olacak.

Dünyayı etkisi al­tına alan korona­virüse karşı ülkemizde ve dünyada birçok önlem alınmaya devam ediyor. Bunların bir yenisi de dün (Pazar­tesi) den itibaren Edir­ne’de uygulanmaya başladı. Edirne Hıfzıs­sıhha Kurulunun aldığı karar doğrultusunda, 65 yaş üstü vatandaşlar 10.00 ile 15:00 saatleri dışındaki kentte toplu ta­şıma işini yürüten özel bir kurum olan Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) minibüslerini kullandık­larında ücret ödeyecekleri belirtildi.

Konuyla ilgili ga­zetecilere açıklamalarda bulunarak bu kararın kendilerini de biraz olsun rahatlatacağını düşün­düklerini belirten, Edirne Şoförler Odası Başkanı Ali Şahin, “Perşembe günü Hıfzıssıhha Kurulu­nun toplantısından çıkan karar 65 yaş üzeri vatan­daşların sabah saat10.00 ile öğleden sonra saat 15.00’e kadar ücret­siz seyahat hakkı yine devam ediyor. Bunun ha­ricinde saatlerde ücretsiz seyahat hakları kalktı. Bunun sebebi pandemi­den dolayı çok fazla seyahat olmasın.

Çünkü ücretsiz olduğu için bazen suiisti­mal edilebiliyor. 65 yaş vatandaşlarımız günün her saatinde sıkça araba kullandıkları için böyle bir karar alındı. Bu kara­rın esnaf olarak tabi ki bizi biraz rahatlatacağını düşünüyoruz ama önemli olan sağlık. Sağlık yönün­den alınan bir karar. Bu arada ayakta yolcuyla il­gili kapasitenin yaklaşık üçte biri kadar ayakta yolcu taşımaya da mü­saade edildi. Bu günden itibaren 10.00 – 15.00 arasında 65 yaş vatan­daşlarımız ücretsiz taşı­nacak. Onun haricindeki saatlerde ulaşımlarını ücret ödeyerek sağlayabilecekler” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.