Adaylar Babaeski de Kendini Tanıttı…

Adaylar Babaeski de Kendini Tanıttı…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Örgütünün haftalık toplantısında gündem, Kırklareli’nde 23 Şubat 2020 Pazar günü yapılacak olan CHP Kırklareli İl Başkanlığı seçimleriydi.

Parti binasında gerçekleşen toplantıda, CHP Babaeski İlçe Başkanı Erol Mutlu, açılış konuşmasında şunları söyledi. “Değerli arkadaşlar bildiğiniz gibi 23 Şubat 2020 Pazar günü Kırklareli’nde Paşa Kafe’de Olağan İl Kongremizi gerçekleştireceğiz. Bu Kongreye an itibari ile şuanda üç adayımız var. Üç adayımızın üçü de sağ olsunlar bugün bizim aramızdalar. Biraz sonra kendilerini sizlere tanıtacaklar. Ben burada bu İl Kongremizin önce İlimize, sonra da bütün ülke genelinde ve partimizin adına hayırlara vesile olmasını diliyorum. İnşallah hayırlı olacaktır, üç değerli arkadaşıma da başarılar diliyorum.”

CHP Babaeski İlçe Başkanı Erol Mutlu, parti binasında gerçekleşen toplantıda ilk sözü, önceki seçilen CHP Babaeski Kadın Kolları Başkanı Hatice Gül Bingöl’e verdi. Bingöl, konuşmasında yeniden göreve seçildiğinden dolayı partililere teşekkür ederek, CHP Kırklareli İl Başkan adaylarına başarılar diledi.İlçe Başkanı Mutlu daha sonra ise sözü konuk CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Devrim Gündüz’e verdi.

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Devrim Gündüz de yaptığı konuşmada; “Burada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum, biraz önce söylemiştim, belki daha sonra gelen arkadaşlarımız ve ya büyüklerimiz vardır. Ben doğma büyüme Lüleburgazlıyım ama kökenim Babaeski İlçesine bağlı Karahalil Beldesidir. Yani ben sizin bir evladınızım. Bir evladınız olarak buradayım. Onu da söylemek isterim, o yüzden büyük bir mutluluk duyuyorum burada olmaktan dolayı. Bugün üç değerli İl Başkan adayımız sizin huzurunuzda ben onların söz hakkını fazla almak istemiyorum. Çünkü şimdi onların kendini anlatma zamanı ama zamanı gelince ben Babaeski’ye yine geleceğim o zaman kendimi daha geniş bir şekilde anlatacağım. Erol abi ile birlikte iyi bir süreç geçireceğimizi düşünüyorum. İktidara giden yolda enerji ile tecrübeyi bir araya getirerek başarılı olacağımızı düşünüyorum. Çünkü buna çok ihtiyacımız olduğunun sizlerde farkındasınız kendi çocuklarınız ve geleceğiniz için, ben burada olmaktan çok mutluyum tekrar teşekkür ediyorum. İl Başkan Adaylarımıza başarılar diliyorum” Dedi.

CHP Kırklareli İl Başkan adaylarının içinde ilk sözü Özgür Kaya aldı. Kaya, konuşmasında şunları kaydetti; “Gençlik Kolları seçimlerini bitireceğiz, İlçe Seçimlerini bitirdik ve şimdi bu yeniden yapılanmamızın en üst organına bütün bu organizasyonu yönetecek, en ağır sorumluluğu, en büyük görevleri üstlenecek, İl Yönetimini ve İl Başkanını seçeceğimiz seçim 23 Şubat’ta gerçekleşecek. Bu seçime giderken Ülkenin genel hali ve bizim bu seçimlerde neye dikkat etmemizi net bir şekilde gösteriyor değerli arkadaşlar. Bakın Suriye’den her hafta beş şehit haberi geliyor arkadaşlar, haberlerde gizlemeye çalıştıkları şey ne bizim askerlerimiz bir noktada bir rejim unsurları dedikleri yani haberlerde öyle geçer ama Suriye Devlet Güçleri tarafından vurdururlar. Karşılığında da diyor %71 rejim unsurunu bertaraf ettik, etkisiz hale getirdik. Dediği şey ne 71 Suriye askeri vuruldu. Bu hafta beş şehidimiz geldi, karşılığında 101 rejim askeri diyelim! İktidar ülkeye kan pompalıyor, savaş pompalıyor, neden çünkü her diktatör işin sonunda savaşla geldi, sandıkla gelen diktatör görülmemiştir. Sıkıştığı yerde açılamadığı yerde ülkesini savaşa sürükler, savaşta iktidarını devam ettirmeye çalışır. Bu savaş bizim savaşımız değil arkadaşlar çünkü bu savaşta kilit kelimeyi Donald Trump söyledi. Ne dedi? “Ben petrolü severim. Bu savaşın devam etmesini, bu petrol sömürüsünün devam etmesini bizim çocukların kanı üzerinden yapıyorlar. İnanıyoruz ki Cumhuriyet Halk Partisinin onurlu üyeleri ve şerefli delegeleri AKP benzeri menfaat siyasetini bu partiden söküp atacak, Cumhuriyet Halk Partisini AKP’ye benzetilmeye çalışmasına izin vermeyecektir. Her delegemizin bu gerçekleri çıplak gözle göremeyeceğine bilerek bu tehlikeyi fark eden her üyemiz ve delegemiz kimseden talimat beklemeden Atasının mirası Cumhuriyet Halk Partisine sahip çıkmak için harekete geçmeli ve bu gerçekleri tüm üye ve delegelerimize anlatmalıdır. Partimize karşı yapılan bu ideolojik temelli saldırı, durdurulmalı, bertaraf edilmeli!  Cumhuriyet Halk Partisinde kurulmaya çalışılan tüm menfaat ve çıkar ilişkileri dağıtılmalıdır. Cumhuriyet Halk Partisini özgürleşecek olan bu direniş tüm Türkiye’yi de özgürleşecektir.”

Daha sonra söz alan Alaattin Güncer ise şunları söyledi. “Öncelikle Kadın Kollarımızın seçimi gerçekleşti, göreve gelen Gül hanıma ve değerli Yönetim Kurulu Üyelerine başarılar diliyorum. Bu akşam sanıyorum Gençlik Kolları seçimi var. Orada seçilecek arkadaşıma şimdiden üstün başarılar diliyorum. Son zamanlarda malumunuz üzere şehit haberleri arttı. İblid’de şehit olan askerlerimize Allah rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar temenni ediyorum. Babaeski mesleğim gereği çok sık gittiğim, geldiğim bir yer. Babaeski enteresan Cumhuriyet Halk Partisi bağları ile bir birine bağlı bir İlçe. Ayni zamanda bu bağlarla bağlı olan bir ilçede İl Başkan adaylığımı açıklamaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek isterim. Bugün her parti oluşumundan çok Cumhuriyet Halk Partisine daha çok ihtiyaç var. Bakınız çığ altında kalanları kurtarmaya gidenler çığ altında kaldı ve şehit oldu askerlerimiz. İş kazalarına fırsat vermeye başladık, çocuk işçi sorunları var, Anadolu’nun her tarafında yayılmış bir göç var. Geçenlerde bir Doktor, Anadolu’nun aşı haritası değişti diyor. Aşı haritamız darma dağın oldu. Demokratik yapı darma dağın oldu. Tabelalar Arapça yazmak zorunda olunan yerler var. Çünkü bir Arap nüfus var. Anadolu tamamen bir işgal gibi benzetmek istemiyorum ama bu halde ve biz bu şartlar altında bir İl Kongresi yapmaya gidiyoruz. İl Başkanımızı seçeceğiz. Geçen gün Lüleburgaz’da ki konuşmamda da söyledim. Bu bir yarış değil, İl Başkanımız olacak, burada kazanılan bir zafer olmayacak çünkü zafer düşmana karşı kazanılır. O İl Başkanlığı seçiminin yapıldığı salonda düşman olmayacak, sizler olacaksınız, bizler olacağız, partililer olacak. Sen ben kavgasını bitirmenin zamanı dün Vize tarafındaydım kahvehaneleri ayrılmış partililer var. Belli ekipleşme mahalle seçimlerinin yarattığı kutuplaşma nedeni ile kahvehaneleri ayrı olan partililer var. Birbiri ile göz teması kurmadan el sıkışan partililer var. Bunları barıştırmalıyız. Kırklareli’nde Yerel seçimlerde bir kırılgan yapı oluştu. Bu yapıyı tekrar dostluk, kardeşlik, arkadaşlık yapısına çekmemiz, çevirmemiz lazım. O nedenle bu göreve adayım. Cumhuriyet Halk Partisi geleneklerini üstün tutmalıyız, sandığı egemen kılmalıyız, Özkan abinin bir sözü var “Ortak akıl” diye, ortak akıl sandıktan çıkar. Bunun için çalışmalıyız, ayrışmamalıyız, bütünleşmeliyiz, birleşmeliyiz.” 

Son aday Ünal Başkur’da partililere yaptığı konuşmada; “Ülkesini seven, Ülkesinin bölünmez bütünlüğünü savunan, bu Ülkeyi kuran Atatürk’e sadık, bayrağına ve ulusal değerlerine son derece bağlı, eğitimli, laik, demokrat, yurtsever insanların yaşadığı bir kent. Geçmişi, sağ demokrat bir toplumsal yapıya sahip olsa da! Kentli yaşayanın niteliklerinden dolayı siyasal tercihini özellikle son 50 yılda sosyal demokratlardan yana kullanmış bir kent ve bizler; bu ötekileştiren ve ayrıştıran anlayışın karşısında bir mantık ile İl Başkanlığı yarışına çıktık. Yol sizi nereye götürüyorsa oraya gitmeyin! Yol olmayan yerden gidin ki; iz bırakın. Tüm Kırklareli’nin İl Başkanı olmak için Adayım. Sürdürülemez siyasal ortamı normalleştirmek için Adayım. Örgütler arasındaki iletişimsizliği (kadın, gençlik, belde, ilçe) bitirmek için Adayım. Belediye Başkanlarımız arasındaki ilişkiyi sağlıklı koordine etmek için Adayım. Milletvekillerimiz ile birlikte Ankara’da daha güçlü bir Kırklareli lobisi için Adayım. Sivil toplum örgütleri arası ilişkileri daha sıkı örmek için Adayım. Toplumun tüm katmanlarına erişebilecek üretken projeler ile birlikte etkin particilik için Adayım. Tüm örgüt yöneticilerinin Parti Genel merkezine erişebilirliğini arttırmak için Adayım. Partime ulaşım aracı ve sağlıklı bir bina kazandırabilmek ve Pınarhisar örgütümüze bina alınmasını sağlamak için Adayım. 31 Mart 2019 sonrası Merkez İlçede yaşanan kırılmayı aşmak için Adayım. 31 Mart 2019’da yitirdiğimiz Belediye Başkanlıklarını, yeniden kazanabilmenin ortamını yaratabilmek için Adayım. Birlikte her şey çok daha güzel olacak.” Dedi.

Son olarak konuşan Milletvekili Vecdi Gündoğdu’da, CHP Kırklareli İl Başkan Adaylarına başarılar dileyerek, ülke gündeminde yaşanan siyasi gelişmeleri değerlendirdi.

Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.