ADD Yeni Yönetimini açıkladı

ADD Yeni Yönetimini açıkladı
23.01.2020
A+
A-

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Edirne Şubesinin geçtiğimiz hafta sonu yapılan 14’üncü Olağan Genel Kurulunda oluşan yeni yönetim kurulu, görev bölümünü yaptı. Yapılan genel kurulun ardından toplanan yönetim kurulu, başkanlığa yeniden Celil Özcan’ı seçti.

ADD Edirne Şubesi Başkanı Celil Özcan, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte dernek binasında basın toplantısı düzenleyerek yeni yönetimi tanıttı. Özcan, yaptığı konuşmada, “Atatürk Devrim ve İlkelerinin; bugün yaşanan sorunlar karşısında, toplumsal sorunlarımızın çözümlenmesinde ışık tutucu niteliğe ve yaratıcı güce sahip olduğuna inanıyoruz” dedi.

Özcan, şunları söyledi; “Onun Devrim ve İlkelerinin gelecekte de egemen olmasına katkıda bulunma zorunluluğunu duyuyoruz. Biliyoruz ki; Aydınlanmanın, kalkınmanın ve bütün zor günlerin tek çaresi Atatürkçü Düşünce ve Atatürk’ün gösterdiği yoldur. Bu nedenle; Türk Devrimini, Atatürk’ü, Atatürkçülüğü, Atatürk’ün Devrim ve İlkelerini tanıtıp benimsetmek için bilimsel, kültürel, sanatsal ve toplumsal çalışmalara öncelik ve ağırlık vereceğiz. Atatürk’ün söz, yazı ve eylemleriyle birlikte Türk Devrimiyle Atatürk İlkelerinin, Atatürk’ün görüş ve davranışlarının düşün kaynağını devrimci anlayış ve tutumla halk kitlelerine yansıtıp benimseterek, Türkiye’nin sorunlarına Atatürkçülük yönünden çözümler üretip onun düşünce kalıtını yaşatacağız. Ulusal Egemenliği tam olarak gerçekleştirmek, Ulusu tam bağımsızlık ilkesi uyarınca akıla, bilime ve barışseverliğe öncelik vererek Atatürk’ün amaçladığı çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için gerekli çalışmaları yapacağız. Atatürk’ün görüşlerini duyurmak ve benimsetmek için her tür bilimsel toplantı, sanat etkinlikleri, gösteri yürüyüşleri ve basın açıklamaları düzenleyeceğiz” şeklinde konuştu.

İŞTE  YENİ YÖNETİM  

Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubesi Yönetim Kurulu, Başkan Celil Özcan, Başkan Yardımcısı Kahmuran Aladağ, Sayman Gökaay Bilgin, Yazman Seyhan Güzel, Üye Adem Saldıran, Üye Ertan Çekiç, Üye Ergin Bayır’dan oluşuyor.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.