ADD’den savcılığa suç duyurusu

ADD’den savcılığa suç duyurusu
28.07.2020
A+
A-

ADD Edirne Şubesi Yönetim Kurulu, Diyanet işleri başkanı Ali Erbaş hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nda: ”Madde 136 – Diyanet İşleri Başkanlığı Genel idare içinde yer alan Diyanet İşleri Başkanlığı, laiklik ilkesi doğrultusunda, bütün siyasi görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak ve milletçe dayanışma ve bütünleşmeyi amaç edinerek, özel kanununda gösterilen görevleri yerine getirir.”  denmektedir.Kurucu Liderimiz GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK tarafından kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın görevi, kuruluş kanunu olan 429 sayılı Kanun’da “İslam dininin itikat ve ibadet alanıyla ilgili işleri yürütmek ve dini kurumları idare etmek” şeklinde ifade edilmiştir. Diyanet İşleri Başkanı haddini aşmakta ve Kurucu Liderimiz GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ü lanetleyerek devleti dizayn etmeye kalmaktadır. Söylemleri ile hem Kurucu Liderimiz GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’e hakaret etmekte hem de halkı kin ve nefrete tahrik etmektedir.

Ali ERBAŞ 24.07.2020 tarihinde,  Ayasofya Camisinde Cuma namazı öncesi verdiği hutbede “Allah’ın izni ve inayetiyle İstanbul’u fethe mazhar olan, aziz şehrin tek bir taşına bile zarar gelmesine izin vermeyen, cennetmekân Fatih Sultan Mehmed Han’a ve 1 Haziran 1453’te Ayasofya’da ilk Cuma namazını kıldıran ilim ve hikmet tabibi Akşemseddin Hazretlerine selam olsun.”  demiş ve devamında  “Bizim inancımızda vakıf malı kutsaldır. Dokunanı yakar. Vakfedenin şartını çiğneyen lanete uğrar.” demek suretiyle  İSTANBUL’u düşman işgalinden kurtaran  Kurucu Liderimiz GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ü rahmetle anmak yerine lanet okumak suretiyle alenen hakaret etmiş ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiştir. Bu şahıs şunu unutmasın ki bugün Ayasofya’da cuma namazı kıldırmasını Kurucu Liderimiz GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’e borçludur. İstanbul’u düşman işgalinden kurtararak ikinci kez fetheden Kurucu Liderimiz GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ü anmamak ve anmadığı gibi lanet okumak nasıl bir zihniyettir?Lozan Batış Antlaşmasının 97. Yıldönümüne denk getirilen Ayasofya Camisinde cuma namazında şüpheli ALİ ERBAŞ’ın söylemleri,  Kurucu Liderimiz GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’e, çağdaş kazanımlara, laik ve demokratik cumhuriyete açıkça meydan okunmaktadır. Türkiye Cumhuriyet’nin memuru olan bu şahıs açıkça Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına aykırı hareket etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin memuru statüsünde olan Ali ERBAŞ’ın düşman kuvvetlerini lanetlemesi gerekirken  oturduğu minberden Türk Toplumunun Ortak Değeri olan Kurucu Liderimiz GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’e lanet okuması şüphelinin içindeki şeriat devleti özleminin dışa vurumundan başka bir şey değildir. Şüpheli Ayasofya Müzesinin cami olarak ibadete açılmasına ilişkin değerlendirme yaparken de ”İçinde sadece ibadet edilmekle kalınmasın bir mektep bir medresede olsun” diyerek şeriatla yönetilme arzusunu dışa vurmuştur. Medrese İslam ülkelerinde, genellikle İslamlık kurallarına uygun bilgilerin okutulduğu öğretim kurumudur. Türkiye Cumhuriyeti Laik ve Sosyal Hukuk devletidir. Bu şahsın bu söylemi ile ilgilide suç duyurusunda bulunulmuştur. Görüldüğü üzere bu şahıs gaflet ve delalet içindedir.

Atatürk ve Cumhuriyet karşıtları ile her ortamda amansız mücadelemiz sürecektir. Yaşasın Onurlu Direnişimiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.