Ahilik Haftası nedeniyle esnafı ziyaret etti

Ahilik Haftası nedeniyle esnafı ziyaret etti
18.09.2020
A+
A-

Mustafa Helvacıoğlu Ahilik Haftası dolayısı ile esnafı ziyaret ederek, bilgilendirme broşürleri dağıttı Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu Ahilik Haftası dolayısı ile 18 Eylül 2020 Cuma Günü esnaf ziyaretlerinde bulundu. Ziyaretleri sırasında esnafa hayırlı işler dileyerek Ahilik Haftası ile ilgili bilgilendirme broşürleri dağıttı.

Gelenek ve kültürümüzün devam etmesi için esnafa ve sanatkarlarımıza önemli görevler düştüğünü belirten Mustafa Helvacıoğlu: “Ahilik iyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin, yardımseverliğin kısacası bütün meziyetlerin birleştiği bir sosyal yapıdır. Ahilik, aynı toplumda bulunan insanları birbirine yaklaştıran, kaynaştıran ve dayanışmayı sağlayan milli bir kültürdür. Bundan dolayıdır ki, bu muhteşem gelenek ve kültürümüzün devam etmesi, yaşatılması için her vatandaşımıza, özellikle de esnaf ve sanatkarlarımıza önemli görevler düşmektedir.” dedi.

Mustafa Helvacıoğlu Coronavirüs nedeniyle zorlu bir süreçten geçilen bu günlerde esnafımızın işine daha sıkı sarılmasının, hem kendi sağlığı hem vatandaşların sağlığı için çok önemli olduğunu vurguladı.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.