AK PARTİDE İSTİFA BİLMECESİ

AK PARTİDE İSTİFA BİLMECESİ

Ak Parti İlçe Başkanı Çağrı Muştu ,İl Başkanı İlyas Akmeşe ile iki saati aşkın baş başa görüşmesinden sonra sosyal medya hesabından istifa ettiğini açıkladı. Akmeşe ve Muştu arasındaki görüşmede tarafların birbirlerine karşılıklı başta Edirne ve siyaset konuları olmak üzere görüşlerini sundukları öğrenildi.

DİNLENMEK İÇİN İZİN İSTEDİ

Muştu’nun uzun yıllardan beri partinin gençlik kollarından başlayan politik yaşamını son olarak ilçe başkanı olarak sürdürdüğü, birçok seçim kampanyası nedeniyle bir süre dinlenmek için İl Başkanı Akmeşe’den izin istediği öğrenildi. AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, uzun süren görüşmede Başkan Muştu’ya göreve devam etmesi yönündeki ısrarlı talebine rağmen ‘affını’ istemesi üzerine kabul etmek zorunda kaldığı siyasi kulislere yansıdı.

MESAJ YAYINLADI

AK Parti İ l Başkanı İlyas Akmeşe ile görüşmenin ardından Merkez İlçe Başkanlığı’ndan istifa eden Avukat Çağrı Muştu sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda, “Ülkemizi sağlık, eğitim, savunma sanayi gibi birçok alanda rakipleriyle yarışan hatta önüne geçiren partimin kurucusu ve liderim Recep Tayyip Erdoğan’ın uygun görmesiyle AK Parti Edirne İl Gençlik Kollarında yönetim kurulu üyesi olarak siyasi mücadeleme başladım. AK Parti Edirne İ l Gençlik Kolları Başkanlığı, Edirne İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılıkları görevlerinde bulundum. AK Parti’nin iki yıl önce yapılan Merkez İlçe kongresinde de ekibimle birlikte daha ağır bir sorumluluk alarak başkan olarak seçildim. “dedi.

“PARTİYA KATKIM BÜYÜK”

Görevinden ayrılan Muştu mesajında, siyasi yaşamım boyunca AK Parti de, aktif görevlerde bulunduğunu, birçok genel seçim, yerel seçim, referandum ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde görev aldığını hatırlatarak, “ Şükürler olsun ki, her seçimde kişisel siyasi bir ikbal beklemeden partimin başarısı için görevim ne olursa olsun bir nefer gibi çalıştım. Partimin aldığı oy ve başarılarında katkımın olduğunu, çorbada tuzum bulunduğunu düşünüyorum. Görev yaptığım kademelerde elde ettiğimiz başarıda büyük pay hiç kuşkusuz başta Genel Başkanım ve Liderim Recep Tayyip Erdoğan ve ekibimde yer alan arkadaşlarımındır. “ifadelerini kullandı. AK Parti’nin her kademesinde görev yaptığını, bundan sonra da görev yapmaktan onur duyacağının altını çizen Muştu, “Siyasi çalışmalarım sırasında gönlünü kırdığım dava arkadaşlarım varsa özür dilerim. Mutlaka bana hakları geçmiştir helal etsinler, benden yana helaldir.

YENİ BİR BAŞLANGIÇ

Buradan uzun siyasi yaşamım boyunca en büyük desteğini gördüğüm, gece geç saatlere kadar süren, bazen günleri aşan tempoda bir gün olsun beni yalnız bırakmayan başta eşim ve aileme de teşekkür ediyorum.”değerlendirmesini yaptı.

AK Parti de, yeni görevlerde, yine ayni inanç azim ve kararlılıkla davalarına gönül veren ekiplerle birlikte ülkemize katkı sunup hizmet etmeye var gücümüzle devam edeceğini kaydeden Muştu, “Ülkeme, milletime, şehrime hizmet etmek için illa bir görevde olmak gerekmiyor. Şehrimiz için elimi taşın altına koymaktan ve sorumluluktan kaçmayacağımı beni tanıyan herkes bilir. Bazen yeni bir başlangıç ve yeni görevler için mola vermek gerekiyor. Biliyorum ki, bu mola uzun olmayacak. “sözleriyle mesajını tamamladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.