“Amacımız tekrar süper lig”

“Amacımız tekrar süper lig”
07.10.2019
A+
A-

Türkiye Büyük Erkekler 1.Serbest Güreş Ligi 1.hafta müsabakaları geçtiğimiz gün Mimar Sinan Spor Salonunda yapıldı. Müsabakalarda Trakya Birlik Erkek Güreş Takımının yanı sıra  Ordu Gölköy Belediye Spor Kulübü ve Samsun Yakakent Belediye Spor Kulübü güreşçileri de Süper Lig yolunda minderde ter döktü.

Türkiye Büyük Erkekler 1.Serbest Güreş Ligi 1.hafta müsabakaları geçen Cumartesi günü  Mimar Sinan Spor Salonu’nda yapıldı. Ev sahibi Trakya Birlik Spor Kulübü sporları ve rakipleri  Ordu Gölköy Belediye Spor Kulübü ve Samsun Yakakent Belediye Spor Kulübü sporcuları kıyasıya mücadele etti.

            Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı Önder Yücel, amaçlarının Süper Lige yükselmek olduğunu belirtti. Edirne’de güreşi daha iyi yerlere getirebilmek için çabaladıklarını kaydeden Yücel, müsabakalar sırasında gazetecilere şu açıklamayı yaptı:

            “Trakya Birlik Spor Kulübü, Türkiye 1. Minder Güreş Liginde mücadele ediyor. Birinci ligde güreşçilerimiz Ordu ve Samsun ile aynı ligde. 10’ar kişilik üç takımla toplam 30 maç yapılacak. Her takım burada birbiriyle oynayacak. Haftaya Samsun’da sonraki hafta da Ordu’da takımlar birbirleriyle maç yapacaklar. Toplanan puan sonucu bir takım yarı finale, ondan sonra da final maçı ile Süper Lige yükselme maçına çıkacak. Çocuklarımız ellerinden geleni yapıyor. İnşallah burada iki maçımızı da alır en azından ev sahibi olma avantajını burada kullanırız.

            Amacımız tekrar süper lige yükselmek.  Edirne güreşini Trakya’da ki güreşi daha üst seviyelere getirebilmek. Trakya Birlik olarak ne yaparsak Edirne güreşi için kârdır. Bunlar kolay olmuyor. Yağlı güreşte de mücadele ediyoruz. Miniklerde, bayanlarda, yıldızlarda gençlerde her ligde takımımız var. Bunlar için bize en büyük desteği tabi ki Trakya Birlik camiası veriyor. Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün’e, Genel Müdür Hakan Çelen’e ve Trakya Birlik Yönetim Kurulu üyelerine hepsine teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde biz de Edirne güreşini Türkiye’de bir yerlere getirmek için çabalıyoruz.

            Trakya Birlik Spor Kulübü olarak Türkiye güreşinde bir yerlere gelebilmek, söz sahibi olabilmek önemli. Oralara da geldik, Trakya Birlik Spor Kulübü olarak güreş camiasında belli bir yerimiz oldu. Bunlar kolay olmuyor. Çalışmak, maddiyat ve altyapı lazım. İnşallah güreşi Edirne’de en iyi yerlere getireceğiz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.