Anlamlı armağan

Anlamlı armağan
29.11.2019
A+
A-

Edirne Ülkü Ocakları genel merkezlerinin çocuklar için hazırladığı Atatürk’ün Nutuk eseri ve Dede Korkut hikâyesini çocuklara armağan ediyor. Ülkü Ocakları anlamlı etkinliğini dün İstiklal Ortaokulu’nda gerçekleştirdi.

Edirne Ülkü Ocakları Başkanı Salih Zileli beraberinde Asena Birim Başkanı Betül Demir, Türk Dünyası Birim Başkanı Hilal Umdı, Üniversiteden sorumlu Başkan Yardımcısı Türker Can, Basın Yayın Birim Başkanı Enes Arıkan ile İstiklal Ortaokulu Müdürü Yakup Öz’ü ziyaret etti.

Ziyaret sonrası Edirne Ülkü Ocakları Başkanı Salih Zileli etkinlikleriyle ilgili şunları söyledi: “Genel Merkezimizin çocuklarımız için hazırladığı Dede Korkut hikâyeleri ve Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği Nutuk eserini dağıtacağız. 13. hikâye Salur Kazan’ın ejderha ile olan mücadelesi ve ilk defa bir kitapta yer alıyor. Yaz başında keşfedildi ve daha önce hiçbir Dede Korkut kitabında bu hikâye yoktu.

Bu anlamda bu kitabımız ilk olma özelliği taşıyor. Biz de çocuklarımızın milli kültürünü, manevi değerlerini unutmaması için ve gerçek birer Türk Milliyetçisi Türk Milleti’nin doğru temsilcileri olabilmesi için bu kitapları çocuklarımıza armağan ediyoruz.”

Başkan Salih Zileli, Asena Birim Başkanı Betül Demir, Türk Dünyası Birim Başkanı Hilal Umdı, Üniversiteden sorumlu Başkan Yardımcısı Türker Can, Basın Yayın Birim Başkanı Enes Arıkan ile kitapları çocuklara armağan ederek okumalarını istedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.