Arabalı Sinemaya büyük ilgi

Arabalı Sinemaya büyük ilgi
27.06.2020
A+
A-

Covid-19 tedbirleri kapsamında Edirne Belediyesince düzenlenen  sinemaya gidemeyen vatandaşlar için arabalı sinema keyfi etkinliğine ilgi yoğun oldu.

Koronavirüs önlemleri nedeniyle sinemaya gidemeyen Edirneliler, Edirne Belediyesinin düzenlediği nostaljik arabalı sinema etkinliğinde bir araya geldi. Arabalı sinema keyfinin ilki  başrollerini Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ın oynadığı “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmi ile başladı.

İlginin çok yoğun olduğu arabalı sinema keyfi, Darülhadis caddesindeki eski kerestecilerin arsasında gerçekleştirildi.

Arabalı sinema keyfinin ikinci gösterimi, 4 Temmuz Cumartesi günü saat 21.30’da başrollerini Kenan İmirzalıoğlu ile Tuğçe Kazaz’ın oynadığı “Uzun Hikaye” üçüncü gösteriminde ise 11 Temmuz Cumartesi günü saat 21.30’da Hülya Koçyiğit, Kadir İnanır, Halit Akçatepe’nin başrollerini oynadığı “Üç Arkadaş” filmi,

Dördüncü gösterimde ise 18 Temmuz Cumartesi günü saat 21.30’da, 62. Akademi Ödülleri’nde Türkiye’nin yabancı dilde en iyi film dalında Akademi Ödülü aday adayı olarak seçilen “Uçurtmayı Vurmasınlar” isimli filmi gösterime sunulacak.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Arabalı sinema keyfi için yaptığı açıklamada “Koronavirüsüyle mücadele kapsamında aylardır kapalı olan ve özlediğiniz sinemayı, bu akşam Edirne’de ilk defa düzenlediğimiz “Arabalı Sinema Keyfi” ile yaşatmaya çalıştık. Etkinlikte bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyor, haftaya aynı saatte, aynı yerde buluşmak dileği ile” yorumunda bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.