Edirne’ye ait olmayan görüntüye suç duyurusu

Edirne’ye ait olmayan görüntüye suç duyurusu
15.04.2020
A+
A-

Facebook’da  “Edirne’deki bir çocuk yurdu” olduğu iddia edilerek Kemal Kandemir adıyla İzmir Buca’dan paylaşım yapılan video Edirne’yi ayağa kaldırdı.

 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Edirne İl Müdürü Bilgin Özbaş,  görüntüyü paylaşan Kemal Kandemir  adlı kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Facebook’da  “Kemal Kandemir” adlı kişi tarafından “Edirne’de Çocuk Esirgeme Kurumundaki hali Allahım bu nasıl bir zulüm ” diye paylaştığı  video görüntüleri büyük bir tepki topladı.

Büyük bir olasılıkla kreş olduğu ve içindeki 30 -40 Asyalı çocuğun tıka basa   birbiri üzerinde yattıklarını gösteren videonun Edirne Çocuk Esirgeme kurumu olarak gösterilip yayınlanmasıyla ilgili suç duyurusunda bulunuldu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Edirne İl Müdürü Bilgin Özbaş, yaptığı açıklamada “KEMAL KANDEMİR isimli facebook hesabından, Facebook adlı sosyal medya platformunda “Edirne de çocuk esirgeme kurumunda çocukların hali, Allahım bu nasıl zülüm Sessiz kalmayalım” yazısı ile  paylaştığı videodaki çocukların görüntüleri kurum olarak bizleri de gerçekten üzmüş ve derinden etkilemiştir. Ancak Edirne Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak paylaşılan görüntülerin İl Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet vermekte olan kuruluşların hiçbirinden olmadığı aşikardır. Yüce Milletimizin, Devletimizin, kuruluşlarımızın ve çalışanlarının itibarını zedelemeye yönelik yapılan bu asılsız paylaşımla ilgili olarak Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’na  2020/4078 Soruşturma Numarası ile suç duyurusunda bulunulmuştur. Bu konunun sonuna kadar takipçisi olarak çocuklarımızın hakkını ve devletimizin itibarını hiçbir şekilde zedeletmeyeceğimizi tüm kamuoyunun bilgisi sunarım.” dedi.

İşte o görüntüler; https://www.facebook.com/100014131713056/posts/831505227330527/?extid=u79u5dulhpePSsNx&d=w&vh=i

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.