Asker Sarayiçi’ne seyyar köprü kurdu

1-7  Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacak olan Kırkpınar Etkinlikleri ve Yağlı Güreşleri öncesinde Edirne Valisi Ekrem Canalp’in birebir görüşmeleri ile Tunca Nehri üzerine Askerler tarafından Seyyar köprü kuruldu.

Tugay Komutanlığı Köprücü Bölüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında kurulumu tamamlanan seyyar köprü hafta boyunca sadece yayaların geçişi için kullanılacak.

Fatih Köprüsünün kapalı olması ve Sarayiçinde yapılan etkinliklerde köprü geçişlerinde yaşanan sıkıntının seyyar köprünün kurulumu  ile ortadan kalkmasını beklendiği ifade edildi.

Önceki hafta  Edirne Valisi Ekrem Canalp Başkanlığında yapılan Kırkpınar komitesi toplantısında, Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın, köprü geçişlerinde sıkıntı yaşandığını ve bu nedenle Seyyar Köprü kurulması gerektiğini belirtmesi üzerine , Vali Canalp’ın yaptığı telefon görüşmesi neticesinde köprünün kurulacak yerin belirlenmesine karar verilmişti.

Girişimler sonucu yapılan incelemenin ardından yerin belirlenmesi ile seyyar köprünün kurulması çalışmalarına hızlı bir şekilde başlandı ve kurulum    tamamlandı.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.