Atatürk Gönüllüleri Kütüphane Oluşumu Kahvaltı da buluştu

Atatürk Gönüllüleri Kütüphane Oluşumu Kahvaltı da buluştu

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde, Atatürk Gönüllüleri Kütüphane Oluşumu Platformu Yönetimi ve Gönüllü Üyeleri, kahvaltı etkinliğinde buluştular.

Çorlu İlçesi’nde Şehr-i Sanat Baklavacısında düzenlenen kahvaltı etkinliğine, Atatürk Gönüllüleri Kütüphane Oluşumu Platformu Onursal Başkanı Sedat Kaplan, Proje Koordinatörü Şerif Dursun,Yönetim Kurulu Üyeleri, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl ve İlçelerinden gelen Gönüllü Üyeler katıldı. Proje Koordinatörü Şerif Dursun, kahvaltı öncesi yaptı konuşmada, “Bu sabah kahvaltı organizasyonu nu projemize; Tekirdağ, Çorlu ve yakınındaki İl ya da İlçelerde yaşamakta olup, destek veren katkı sunan, gönüllü üyelerimiz ve grup üyelerimiz ile yakinen tanışmak, kaynaşmak ve projemiz hakkında görüş alış verişinde bulunmak amacı ile düzenledik. Şuan itibari ile elimizde mevcut toplam 6 bin 500 adet kitabımız var. Atatürk Gönüllüleri Kütüphane Oluşumu Platformu Yönetimi ve Gönüllü Üyeleri olarak, bizim amacımız ve hedefimiz Köy ve Mahallelerimize Kütüphaneler kurmaktır. Onun için tarihini, kültürünü, örf adet ve geleneklerine bağlı, bilgili, bilinçli kişiler olabilmek amacıyla, katkılarınızı ve desteğinizi bekliyoruz.” dedi.

Onursal Başkan Sedat Kaplan ise yaptığı konuşmada; “Yola çıkarken Atatürk’ün sözlerini hep hatırlarım, bir işe karar verdiğiniz zaman yalnız olduğunuzu düşünmeyin, sizi mutlaka engellemek isteyenler çıkacaktır ama alkışlayanlarda çıkacaktır. Siz onlara aldırmadan yolunuza devam edin.

Hedefe ulaştığınız zaman sizi tekrar tekrar alkışlayacaklar ama size engel olmak isteyenlere “sadece tebessüm ederek, geçiniz” der Atatürk. Onun için sizlerle geçen yıl 2019’un Mayıs ayında 5-6 kişi bir araya geldik. Şerif bey İzmir’den gelmişti ve bu güzel projenin olup, olmayacağını kendi aramızda konuşmuştuk ve neden olmasın dedik, karar verdik ve bugün üç tane kütüphaneyi Tekirdağ’a açmış olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Bunu sizlerle paylaşıyoruz, sırada 4’ncü, 5’nci olur inşallah. Tabii bu çalışmalarımız gönüllü olarak sürdüğü için biz ara sıra sizlerle böyle toplantı yapmayı da amaçlıyor ve uygun görüyoruz. Sebebine gelince sahada olan şeyler bazen idarenin önüne gelmeye bilir, sorunlarınız olabilir, sizlerin karşılaştığı bize soracağınız sorular olabilir, cevap veremediğiniz sorular olabilir. Onun için bu konuları konuşmak üzere bugünkü kahvaltı etkinliğimizi sizlerle birlikte düzenledik. O yüzden hepinize tekrar geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Atatürk Gönüllüleri Kütüphane Oluşumu Platformu olarak, geleceğimizin teminatı dediğimiz çocuklarımıza, gençlerimize ve sevgili halkımıza kitap okumayı ve kaynak olarak kitabı seçmelerini sağlayabilirsek biz amacımıza ulaşmış olacağız. Ben katkı ve destekleriniz için teşekkür eder, ülkemizin geleceğinde, çocuklara, gençlere ve halkımıza kaynak teşkil edecek kitap dolu kütüphanelere ulaşmamızı dilerim.” Dedi.

Daha sonra Atatürk Gönüllüleri Kütüphanelerine katkı ve destek veren, Metin Karakuş, Recep Karagöz, Arif Aslandağ, Şenol Çağlar’a, Onursal Başkanı Sedat Kaplan ve Proje Koordinatörü Şerif Dursun tarafından “Teşekkür Belgesi” verildi. Ayrıca, Atatürk Gönüllüleri Kütüphane Oluşumu Platformuna, Serap Çabuk, Yılmaz Seki ve Dürdane Yaldız isimli kişiler kitap bağışında bulundular. Hangi Kitapları Bağışlayabilirsiniz; Çocuklar için öykü kitapları, Yerli ve Yabancı romanlar, Şiir kitapları, Tübitak, Araştırma-İnceleme-Felsefe-Dilbilim, Edebiyat Klasik Eserleri, Ortaokul ve Lise Öğrencileri için Test Kitapları, Tarihi Kitaplar, Bilimsel Dini Kitaplar, Yemek ve Elişi Kitapları, Ziraat-Tarım İlaçlama, Seracılık, Hayvancılık,  Arıcılık, Anne-Çocuk Sağlığı, Hastalıklar ve Çareleri, Çevremizi Koruyalım ve Uygulanabilir proje kitapları vb.”

Haber: Metin Karakuş

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.