Av.Bağlan’ın imza günü

Av.Bağlan’ın imza günü
16.02.2020
A+
A-

Edirneli Avukat Aysu Melis Bağlan, ‘Anne Ben Şike Mağduru muyum?’ adlı kitabının imza gününü Duvan Otel’de gerçekleştirdi.  Edirneliler’in yoğun ilgisi genç Yazar Bağlan’ı mutlu etti.

            İstanbul Barosu’na kayıtlı Avukat Edirneli Aysu Melis Bağlan, ikinci kitabının ilk imza gününü geçen Cumartesi günü Duvan Otel’de gerçekleştirdi. Annesi Öznur, babası Cevat Bağlan çok sayıda sevenleri Aysu Melis Bağlan’ın imza gününde buluştu. Gen ç Aslanların çiçek ve forma hediye ettiği imza gününde Aysu Melis Bağlan gazetecilere şunları söyledi.”İkinci kitabımın ilk imza gününü memleketimde yapmaktan çok mutluyum ve heyecanlıyım.

Üniversite yılına kadar Edirne’de yaşadım. Ailem hala Edirne’de ikamet ediyor. İstanbul Barosu’na kayıtlı bir avukatım. Bir gün spor hukukçusu olma fikri çok ilgimi çekmeye başladı. Çok çeşitli hikâyeler biriktirdim. Bu ülkede yapılan bir sınavın mağduruyum aslında. Kitap ismini aslında bu sınavdan alıyor. TFF’nin yapmış olduğu bir menajerlik sınavı vardı. Bu sınavda ne yazık ki ülkemizde şike olaylarının patladığı mesele gündeme gelmişti.

            Kamuoyunun 3 Temmuz olarak adlandırdığı süreç başladı. Ben aslında spor hukukçusu olamadığım için kendimi sporun hukukçusu olarak ilan etmiş, bunu marka olarak almış birisiyim. Sporu, hukuku ve hayatı bir bütün olarak anlatmayı çok seviyorum.

Sporcu sözleşmesi, doping vakası, maç sırasında gerçekleşen herhangi bir olay, bir disiplin itilafı. Hayatımızın çokta uzak bir yerinde değil. Bunları bir bütün olarak anlatmayı, hayatımıza yakın etmeyi çok seviyorum. Bu kitapta insanlar komik, eğlenceli, rahat okunabilecek makaleler bulacak.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.