Babaeski, 47. Tarım Festivali 1-2-3 Ağustos

Babaeski İlçesinde, Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 47’incisi  düzenlenecek olan“Tarım Festivali” programı belli oldu.

Kırklareli’nin en eski Festivali olan ve Trakya’nın ise Kırkpınar, Pavli Panayırı ve Kiraz Festivalinden sonra en eski 4’üncü Festival Organizasyonu olan “Tarım Festivali” bu yıl 1-2-3 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacak.

47.Tarım Festivali, 1 Ağustos 2017 tarihinde saat: 17.30’de, Atatürk Anıtına Çelenk konulması ve ardından Edirne Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile birlikte başlayacak.

Gündüz Onat Festival Alanında 3 gün süreyle kutlanacak olan 47.Tarım Festivalinde, bu yıl, derece alan tarım ürünleri sergisi, sportif, kan bağışı kampanyası, kişisel yağlı boya resim sergi açılışı, sanatsal ve kültürel birçok etkinliklerin yanı sıra gece düzenlenecek olan halk konserlerinde adeta yıldız yağmuru yağacak.

47.Tarım Festivalinin ilk günün gecesinde, Türk pop müziğinin genç sanatçısı “Tuğba Yurt” sahne alacak. İkinci gecesinde ise “Öpücem”, “Aşkın Olayım”,” Yankı” gibi şarkılarıyla tanınan Türk Pop Müziği Sanatçısı “Simge Sağın”, sahne alacak. Festivalin final gecesinde ise son dönemin en popüler sanatçıların başında gelen, yılın en iyi çıkış yapan erkek sanatçısı ödülünün sahibi “Yaşar” sahne alacak.

Festivalde ayrıca; Babaeski Folklor Kurumu Gençlik Spor Kulübü Derneği Halk Oyunları Topluluğunun gösterisi, Fethiye Kargı Halk Oyunları Topluluğunun gösterileri, Emekli – Sen Korosu Konseri, Atatürk Kültür Merkezi Müzik Grubu Konseri, Sevim Akayran Roman Dans Grubunun gösterileri ve Dans Trakya’nın gösterileri yer alacak.

Belediye Başkan Av. Abdullah Hacı, Festivalle ilgili yaptığı açıklamada; “Sevgili Babaeskililer, yeni bir festivalde yine sizlerle beraber olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Bir bölge geleneği olan ve güncelliğini hiçbir zaman yitirmeyen festivalimize emekleriyle, fikirleriyle, çalışmalarıyla destek veren ve her zaman bizlerin yanında olan tüm halkımıza teşekkür ediyorum. Bu mutluluğu paylaşmak  üzere sizleri 01-03 Ağustos 2019 tarihlerinde Gündüz Onat Festival Alanı’na bekliyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

HABER-FOTO METİN KARAKUŞ

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.