Babaeski CHP’de Başkan Adayları açıklama yaptı…

Babaeski CHP’de Başkan Adayları açıklama yaptı…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Örgütü haftalık toplantısında, İlçe Kadın Kolları ve Gençlik Kollarında Başkanlık için adaylıklarını açıklayanlar, partililere kendilerini tanıttı.

Parti binasında gerçekleşen toplantıda, açılış konuşmasını İlçe Başkanı Erol Mutlu, yaptı. Mutlu,  konuşmasına, Malatya ve Elazığ’ın Sivrice İlçesi’nde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem’de hayatını kaybedenlere baş sağlığı, yaralılara ise acil şifalar diledi.Toplantıda, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı H.Gül Bingöl, 08 Şubat 2020 tarihinde yapılacak olan Olağan Genel Kurulda Kadın Kolları Başkanlığına yeniden adaylığını açıklayan ilk isim oldu.  

Bingöl, partililere yaptığı konuşmada şunları söyledi “Çok değerli CHP’li ailem hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün’ ey kahraman Türk kadını sen yerlerde sürünmeye değil omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın ‘diyen ve batılı, medeni sayılan pek çok ülkeden önce bizlere haklarımızı veren atamızı hepinizin huzurunda saygı, rahmet ve minnetle anarak sözlerime başlamak istiyorum. Hepiniz bildiği üzere, 12 Ocak 2018 tarihinden günümüze kadar olan süre içerisinde Babaeski ilçe Kadın Kolları Başkanlığını yürütmekteyim. Aramıza yeni katılan arkadaşlar için kendimi sizlere bir kez daha kısaca tanıtayım. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesinde Tarım Ekonomisi ABD’ da yüksek lisansımı tamamladım. 1983 yılından itibaren ülkemizde bulunan farklı üniversitelerde öğretim görevlisi olarak görev yaptım. Evliyim, 2oğlum var, iyi derecede İngilizce bilmekteyim. Değerli yol arkadaşlarım; Partimizin ilkelerinden asla taviz vermeden, demokrasiye olan inancım ile ve ülkemizde yaşanan eğitim, adalet, ekonomi, sağlık ve özgürlükler alanında kısacası her alanda yaşanan sorunların aşılmasında kadının diline, kadının gücüne ve kadının hassasiyetinin önemine inanıyorum. Örgüt içerisinde kadın kolları ve gençlik kolları yan kollar değil gerçek güç ve can damarlarıdır. Siyasette kadının gücünü arkasına almayan, kadının gücünü önemsemeyen hiçbir siyasal partinin iktidar olma şansı bence yoktur. Ülkenin ekonomik sorunları en çok biz kadınları üzmektedir. Mutfakta kaynamayan aşımız, çocuklarımızın işsizlik sorunları, emeğimizin karşılığını alamamamız, çocuğa yönelik şiddet taciz ve kadın cinayetleri bizleri derinden üzmektedir. Atatürk’ün bizlere emanet ettiği kazanımları korumak, Kadınların haklarına sahip çıkmak, Cumhuriyet halk Partisi’ni hak ettiği yere taşınmasında gerekli desteği verebilmek, İlçe yönetimi,  gençlik kolları ve cumhuriyet sevdalısı güçlü ve yürekli kadınlarımızla el ele, omuz omuza bir mücadeleyi sürdürebilmek için her eğitilmiş, aydın kadının bu topluma bir borcu vardır bilincinden hareketle ben ve çok değerli arkadaşlarımdan oluşacak yönetim kurulumuzla CHP Babaeski ilçe kadın kolları başkanlığına ikinci kez, sizlerin huzurunda aday olduğumu açıklamak istiyorum.

Sizlerinde bildiği üzere yönetim ekip işidir. Yönetimde yer alacak arkadaşlarım; örgütün içerisinden gelen deneyim ve bilgileriyle, ekip, takım ruhuna uyum, özen gösteren attığı her adım ile söylediği her söz ile yaşam tarzıyla ve davranışlarının bilincinde,  doğru iletişimler kurabilecek donanıma sahip ve herkesi sevgi kucaklayabilecek nitelikte olacaklardır. Birbirimize inanmak güvenmek ve anlamak, ben değil biz olmak, kişilerin üstünlüğü değil örgütün üstünlüğünü sağlamak ve partimizi iktidara taşımak için birleştirici güç olmak ortak amacımızdır. Yaşasın cumhuriyet halk partisi CHP’sine olan sevdamız ile parti ahlakı ve kültürü içerisinde hedeflerimize ulaşmak için hür ve özgür iradesi ile yanımızda olup destek veren üyelerimizin varlıkları bizleri güçlü kılıp onurlandıracaktır. Şunu iyi biliyorum ki bir ülke içerisinde kadınlar ne kadar güçlüyse o ülke o kadar güçlü ve kadınları ne kadar bağımsızsa ancak o ülke o kadar bağımsızdır. Bugüne kadar olan çalışmalarımızda bize destek veren, başta ilçe başkanım Erol Mutlu ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza, bize her zaman mücadele gücü ve enerji veren Gençlik Kolları Başkanı Aykut Tapar ve Yönetimine, birlikte çalışmaktan onur duyduğum kadın kolları yönetimindeki arkadaşlarıma, CHP’nin siz değerli üyeleri dava arkadaşlarıma ve her zaman yanımızda olarak desteğini esirgemeyen, belediye başkanımız Sayın Abdullah hacı’ya huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bir kez daha kadın kolları başkanlığına adaylığımı açıklıyor ve hepinizi 08 Şubat 2020 de saat 13 00 de Tansa Gazinosu’nda yapılacak olağan ilçe kadın kolları kongresine bekliyor saygılarımı sunuyorum.”

Daha sonra ise Kırklareli Paşabahçe Cam Fabrikası’nda işçi olarak çalışan 27 yaşında ki Cemre Savaş, CHP İlçe Gençlik Kollarına Başkan Adaylığını açıkladı.Sözlerine emekçi bir babanın fabrika emekçi oğlu olduğunu belirterek, başlayan Cemre Savaş, yaptığı konuşmada; “Ben Cemre Savaş Nadırlı köyünden emekçi bir babanın fabrika emekçisi oğluyum Halkın umudun kurtuluşun partisi olan Cumhuriyet Halk Partisinin yılmaz bir neferiyim.

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik örgütünde 2 yıldır başkan yardımcısı olarak görev yapmaktayım bu süreç içersinde örgütümüzün verdiği görevleri layıkıyla yapmaya çalıştım. Siyasete girmeden evvel ilgiyle takip ettiğim Babaeski ilçe örgütünün birlik ve beraberliği herkes tarafından her zaman ayakta alkışlanmıştır bizim gibi gençlerin ilgisini her daim bu birliktelik çekmiştir Siz değerli büyüklerime bir şey söylemek istiyorum bundan yaklaşık 1 ay önce yaşadığımız ilçe kongresinde kazanan aday kaybeden adayın elini havaya kaldırıp salondan kol kola çıkması biz gençleri çok mutlu etmiştir. Bilindiği üzere ülkemiz iktidarında bulunan AKP ilk günden itibaren bütün Cumhuriyet değerlerimize saldırmaktadır halkımız büyük ekonomik sıkıntılar içersindedir bütün bu tek adam rejiminin sorunları içersinde yine en önemli görev ve rol Cumhuriyet Halk Partisine düşmektedir Cumhuriyet Halk Partisi kurtuluşun partisidir bu kurtuluş mücadelesinde en önemli rol ulu önderimiz Mustafa kemal Atatürk ün de dediği gibi biz gençlere düşmektedir bugün burada bu konuşmayı yaparken siz değerli büyüklerim yani ailem olan sizlerin şunu bilmesini isterim izinden ve devrimlerinden hiçbir zaman ayrılmayacağım Mustafa Kemal Atatürk ün kurucusu olduğu 97 yıllık çınar Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkanlığına başta Belediye Başkanım Sayın Abdullah Avcı İlçe Başkanım Sayın Erol Mutlu ve Sizlerin desteğiyle adayım. Beraber yol yürüdüğümüz yağmurda çamurda partimizin bayrağını dalgalandırmak için omuz omuza mücadele verdiğim kendisinden birçok şey öğrendiğim Aykut Başkana bugüne kadar verdiği emeklerden dolayı teşekkür ederim her zaman kendisinin bilgi ve birikiminden parti ahlakından yararlanıp bu bayrak yarışında kendisinden bayrağı teslim almak benim için tarifsiz bir gurur olacaktır Ekibimle birlikte Babaeski de Cumhuriyet Halk Partisi için yılmadan yorulmadan en iyi şekilde çalışacağımıza inanıyoruz.” Dedi.

 Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.