Babaeski’de Korona virüsüne karşı tedbirler arttırıldı…

Babaeski’de Korona virüsüne karşı tedbirler arttırıldı…
02.03.2020
A+
A-

KIRKLARELİ’nin Babaeski İlçesi’nde Belediye Başkanlığı’nca, yeni tip korona virüs (Kovid-19) viral enfeksiyon ve salgınlara karşı resmi olarak kullanılan toplu kamu alanları dezenfekte edildi.

Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğü’nce, Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit eden korona virüse ve diğer salgınlara karşı tüm önlemler alınıyor.

Belediye Yetkililerinden yapılan açıklamada; “Hizmet Alımı İhalesi sonucu Özel bir firma ekipleri tarafından, periyodik aralıklarla halkın ve öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu, 2 Ana okul, 5 İlkokul,5 ortaokul ve 6 lise olmak üzere toplam 18 okul, hükümet konağı, kaymakamlık kamu binaları, halk eğitimi merkezi, mesleki eğitim merkezi, öğretmen evi, ilçe milli eğitim müdürlüğü, ayrıca 7 cami, 1 mescitte, viral enfeksiyon ve virüslere karşı dezenfekte çalışmaları yapıldı.

Belediye Yetkilileri, toplu taşımacılıkta kullanılan, Özel Halk Otobüsleri ve Öğrenci Servislerinin de viral enfeksiyon ve virüslere karşı dezenfekte çalışmalarının yapılacağını kaydetti.

Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.