Babaeski’nin Lokman Hekimi Dr. Nezir Korkmaz, kabri başında anıldı…

Babaeski’nin Lokman Hekimi Dr. Nezir Korkmaz, kabri başında anıldı…

Babaeski İlçesi’nin, Belde ve Köyleri’nde Lokman hekim olarak bilinen, ekonomik durumu iyi olmayan hastalarından ücret dahi almayan Dr. Nezir Korkmaz, ölümünün 4’üncü yıl dönümünde kabri başında ailesi ve sevenleri tarafından anıldı.

Babaeski eski şehir mezarlığı’nda düzenlenen anma törenine; Dr. Nezir Korkmaz’ın eşi Yıldız Korkmaz, oğlu Uzman Dr. Özgür Korkmaz, Sınıf arkadaşı ve iş insanı Ahmet Münür Bederli, önceki dönem Babaeski Belediye Başkan Yardımcısı Hayri Tübeler, Bektaşi Babası Hayati Dağlıoğlu, Cem Vakfı Babaeski Şube Başkanı Hüseyin Yeşilbaş, Cem Vakfı Babaeski Kadın Kolları Başkanı Ayşen Sak Kuşçu, Cem Vakfı Babaeski Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Namık Kemal Akın, Milli Atlet Fırat Dizman, Form Fit Spor Merkezi Sahibi Çiğdem Dizman, Emekli Albay Erdoğan Kırçıl, Emekli Öğretmen Kerim Alkan, Genç Emlak Sahibi Talat Erenoğlu, Çarşı Esnaflarından Mehmet Alpüren, Adil Hamarat, Ethem Civan, Ragıp Telören ve yanında çalışan Metin Tumambay katıldı.

Merhum Dr. Nezir Korkmaz’ın, 45 yıllık hayat arkadaşı Yıldız Korkmaz, oğlu Ortopedi Uzmanı Dr. Özgür Korkmaz ile birlikte katıldığı anma töreninde gözyaşlarına hâkim olamadı.

Sevenleri tarafından kabri başına karanfiller bırakılmasıyla başlayan Anma töreninde bir konuşma yapan sınıf arkadaşı ve iş insanı Ahmet Münür Bederli, şunları söyledi; “Sevgili dostlar bugün burada sevgili dostumuz, lokman hekimimiz, değerli sıra dışı insan, nev’i şahsına münhasır kişilik Dr. Nezir Korkmaz’ı kaybedişimizin 4.’üncü ölüm yıldönümü nedeniyle toplanmış bulunmaktayız. Doktorumuz Babaeski’ye yapmış olduğu hizmetler nedeni ile toplumun ve hastalarının çıkarlarını, kendi çıkarlarının üstünde tutan bir görev anlayışı içinde yaşamını sürdürdü ve noktaladı. Hastalarının sağlığına gösterdiği özeni kendi sağlığına göstermedi ve aramızdan herken ayrıldı. Çünkü dünyada gerçekten insan olmak ve kalmak çok ulvi bir görevdir. Herkes Cumhurbaşkanı, Milletvekili, Mühendis ve iş adamı olabilir, önemli olan yaşamın anlamına değer katarak, yaşamı sonuna kadar değer yaratarak, yaşamak ve yaşamın sonuna kadar insan kalabilmektir. İnsan kalmak yaşamın en büyük başarısıdır. Hz. Mevlana’nın özdeyişi; “İnsanın faydalısı, insana faydası olandır.” Felsefesinden hareketle sevgili Lokman Hekimimiz Nezir Korkmaz’ımız yaşamını Babaeski’li hastalarına ve Babaeski’mize vakfetmiştir. Tüm Babaeskililer adına Doktorumuzu kabri başında sevgi ve saygı ile anıyoruz. Işıklar içinde uyu sevgili Doktorum.” 

Merhum Dr. Nezir Korkmaz’ın eşi Yıldız Korkmaz ise anma töreninde yaptığı konuşmada; “Bugün eşimin kabristanı başında ölüm yıldönümünün 4’üncü yılında yine sizlerle birlikteyiz. Öncelikle sizlere buraya katılımlarınızdan dolayı oğlum Özgür ile birlikte çok teşekkür ediyoruz. Şunu sizlerle paylaşmak istiyorum, çünkü evimden dışarıya çıktığım zaman bunu çok daha iyi görüyorum. Babaeski halkı eşimi o kadar güzel gönlünün bir köşesine yerleştirmiş ki onlar gibi ben onu kat ve kat çok daha fazla özlüyorum. Nurlar içinde yatsın, hepinize sağlık sıhhat diliyorum. Tekrar katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun.” Dedi.

Konuşmaların ardından; Bektaşi Babası Hayati Dağlıoğlu tarafından, merhum Dr. Nezir Korkmaz’ın kabristanı başında, Türkçe Fatiha süresi ve ihlâs süresi duası okundu.

-Haber: Metin KARAKUŞ/Babaeski

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.