Babaeski’ye Yeni Vergi Dairesi Müdürü Atandı…

Babaeski’ye Yeni Vergi Dairesi Müdürü Atandı…
04.09.2019
A+
A-

KIRKLARELİ’nin Babaeski İlçesi Vergi Dairesi Müdürlüğü görevine, Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı, Alaşehir Vergi Dairesi Müdürü Kazım Yıldız atandı.

Babaeski İlçesi’nde uzun bir süredir, Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Tahsin Ak tarafından vekâletle yürütülen Vergi Dairesi Müdürlüğü kadrosuna atanan Kazım Yıldız, yeni görevine başladı.Babaeski’nin hayatta olan 57 yıllık en kıdemli Serbest Muhasebeci Nusret Can, Vergi Dairesi Müdürü Kazım Yıldız’a hoş geldin ziyaretinde bulunarak, yeni görevinde başarılar diledi.

Babaeski İlçesinde uzun bir süredir Vergi Dairesi Müdürlüğü görevinin vekâlet ile yürütüldüğünü belirten Serbest Muhasebeci Nusret Can, “Mesleğinde 25 yılını doldurmuş tecrübeli bir Müdürün İlçemize atanması bizleri de mutlu etti” dedi.Bugüne kadar, Uşak, Denizli, İzmir ve Manisa-Alaşehir gibi İl ve İlçe Vergi Dairesi Müdürlükleri görevinde bulunan ve mesleğinde 25 yılını doldurmuş tecrübeli bir isim olan evli bir kız ve bir erkek çocuk babası olan Kazım Yıldız, “Bizim için önemli olan mükellefleri memnun etmektir.” Dedi.

Babaeski’nin güzel bir şehir olduğunu ifade eden Yıldız, “Bu güzel şehre Kurum olarak yani Vergi Dairesini Temsilen, en iyi hizmeti yapma gayreti içinde olacaklarını belirterek, şöyle devam etti; “Vergi toplama konusunda hep beraber karşılıklı iyi bir diyalog içerisinde bir birimizle iyi ilişki kurarak, iletişimi sağlıklı uygun sürede kılarak, biz vergileri toplayan tarafında, onlarda vergileri ödeyen tarafında olan kişiler olarak, gayet anlayışlı bir şekilde bu görevi yürüteceğiz. Çünkü Babaeski potansiyeli mükellef yapısı ticaret genellikle yoğunluğu, sanayisi olmayan bir yer gördüğüm kadarıyla onun için burada bizim için mükellefin memnuniyeti ön plandadır. Yani sürekli iletişim halinde olacağız, ilişkilerimizi sağlıklı bir şekilde tutacağız. Biz müşteri olarak bakıyoruz mükelleflerimize onun için müşterinin memnuniyeti bizim başarımızı gösterir. O noktada kriter mükellefin memnuniyetidir. Her vatandaş buraya rahatça bir işletme gibi bir banka şubesi gibi daha doğrusu biz onların ortağa olarak görüyoruz kendimizi yani her mükellef, her işletme biz onların ortağıyız. Onun için onların memnuniyeti bizim için başta gelen bir şeydir. O açıdan onlar memnun olduğu sürece bizler kendimizi başarılı sayacağız. Ben meslek mensuplarımızla da, mükelleflerle olan köprü görevi yürütmede çok önem veriyorum. O noktada her zaman kapılarımız açıktır. Bizim kapılarımız kapalı değildir. Onun için her mükellef rahatla gelebilir, sorunlarını dertlerini anlatabilir, biz onları dinleyeceğiz, sorunlarını çözeceğiz. Bizim asıl görevimiz vergi toplamak ama onları da vergi toplama konusunda memnun kılmak, onları vergi ödeme konusunda vergi dairesine rahat ulaşımını sağlamak bizim asıl hedefimizdir.”

Babaeski İlçesi’nde uzun süredir, Vergi Dairesi Müdür Vekili olarak görev yapan Tahsin Ak ise Edirne Vergi Dairesi Başkanlığı, Keşan Vergi Dairesi’ne, Müdür Yardımcısı olarak atandı.

-Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

 

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.