Başkan Gürkan bu foto ile yalanladı

Başkan Gürkan bu foto ile yalanladı
28.12.2019
A+
A-

Hakkında açılan bir dava sonucunda yurtdışı yasağı bulunduğu dedikodusu yayılan Başkan Recep Gürkan Başkan Yardımcıları ile Yunanistan’a giderek çektirdiği foto ile böyle bir yasağın olmadığını göstermiş oldu.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan hakkında darbedildiğini öne süren kişi tarafından şikayet edilince “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaya azmettirmek” suçundan dava açılmıştı.

Davayı açan şahıs, “Kişisel verileri hukuka aykırı olarak yayma” suçundan hapis cezasına çarptırıldıktan sonra  yurt dışına kaçmıştı. Bu kişi  Bulgaristan’da darp edildiğini ileri sürerek Gürkan’dan şikayetçi olmuş ve  soruşturma kapsamında savcılıkta ifade veren Gürkan, 75 bin lira teminat karşılığı adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Ancak şehir dedikodusu  hızlı şekilde olayı çarpıtarak,Gürkan’ı adeta yargılayıp cezasını kestiği gibi Gürkan’ın yurtdışına çıkış yasağı bile olduğunu yaymaya başladı.

Belediye başkanı Gürkan,dedikodular üzerine Başkan yardımcıları ile birlikte soluğu Yunanistan’da alarak yurtdışı çıkış yasağı var dedikodusunu  adeta çürüterek bu söylemleri yalanlamış oldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.