Başkan Gürkan Hatay’a TIR Dolusu Fidan Gönderdi

Başkan Gürkan Hatay’a TIR Dolusu Fidan Gönderdi
14.10.2020
A+
A-

Geçtiğimiz hafta Hatay’da çıkan orman yangınları tüm Türkiye’yi derinden üzerken Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da  yangında yanan ağaçları  yeniden canlandırmak için bir TIR dolusu mavi ladin fidanını Hatay’a gönderdi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Hatay’daki orman yangınlarında yok olan ağaçları yeniden canlandırmak için Edirne Halkı adına bin adet mavi ladin fidanı bağışında bulunduklarını belirterek, fidanları kendi elleriyle TIR’a yükledi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Hatay’a bin adet mavi ladin fidanı bağışladıklarını söyledi. Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde Hatay’a gönderilecek olan fidanları TIR’a yükleyen Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Hatay’da çıkan orman yangınında biliyorsunuz çok büyük bir alan yandı, kül oldu. Yangınla ilgili İçişleri Bakanlığı çalışmalarını yapıyor. Dileğimiz yangını çıkararak canlıların yaşamına kasteden, doğayı yok eden canilerin, canavarların bir an önce bulunarak adalete teslim edilmesi.

Biz de Edirne Belediyesi olarak Hatay’a bin adet mavi ladin fidanı gönderiyoruz. İnanıyorum ki Türkiye tüm Milli meselelerde olduğu gibi bu meselede de birlik ve beraberlikle Hatay ilimizin o yanan ormanların yerine Türkiye’nin dört bir yanından gönderilen taptaze, gencecik fidanlarla yeni bir orman oluşturacak ve bu kardeşlik ormanı Hatay’ın o güzel topraklarında, medeniyet topraklarında gür bir şekilde yeşererek, Cumhuriyet’imizin birliğini ve beraberliğini bir kez daha pekiştirecektir. Tekrar geçmiş olsun Hatay” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.