Belgin İba’dan İlk Basın Toplantısı

Belgin İba’dan İlk Basın Toplantısı
23.11.2019
A+
A-

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti İl Başkanlığı görevine atanan Belgin İba, ilk basın toplantısını parti binasında yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

 Kalabalık bir katılımla gerçekleşen toplantıda İba, salona girişte partililer tarafından ayakta alkışlandı.  İl Başkanı İba, Edirne sevdalıları ile birlikte kente hizmet için elinden geleni yapacaklarını belirtti.

Tanıtım toplantısına, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Ak Parti Belediye ve İl Genel Meclis üyeleri, Ak Parti Edirne Kadın Kolları ve İl Gençlik Teşkilatı ve çok sayıda Ak Partili üye salonu tıka basa doldurarak İba’yı yalnız bırakmadı.Toplantıda parti binasının değişikliği sorusu üzerine, başka bir yer baktıklarını belirten Başkan Belgin İba, yerin netleşeceği zaman bilgi vereceklerini ifade etti.

YOĞUN İLGİ

20 Kasım’da AK Parti İl Başkanı olarak atanan Belgin İba, partisinin il başkanlığında ilk basın açıklamasını gerçekleştirdi. Belgin İba’nın ilk basın açıklamasını dinlemeye gelen partililer toplantı salonuna sığmadı. Birçok partili kalabalık nedeniyle basın açıklamasını ayakta dinlemek zorunda kaldı.

AK Parti İl Başkanı Belgin İba yaptığı konuşmada; “Bildiğiniz üzere 20 Kasım Perşembe günü itibariyle Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir ve teveccühleri ile AK Parti İl Başkanlığı görevi tarafıma tevdi edildi.

HİZMET NÖBETİ

Tarafıma tevdi edilen bu kutlu hizmet nöbetini devraldığım İlyas Akmeşe başkanım başta olmak üzere, daha önce hizmet etmiş ve görev yapmış tüm il başkanlarıma ve tüm yönetimlerine emekleri ve hizmetleri için, bu nöbetleri sırasında fedakârlık eden ailelerine özellikle teşekkür etmek isterim” dedi.AK Parti’nin siyasi anlayışında eski diye bir kavram olmadığını vurgulayan Başkan Belgin İba; partide görev yapmış herkesin bu kutlu davanın mensubu olduğunu söyledi.AK Parti’de sadece görev değişiklikleri olduğunu belirten İba; “burada toplanmamıza neden olan da aslında görev değişikliğinden başka bir şey değildir. Bu vesileyle Edirne’mize hizmet etmek isteyen, yarınlarımızın bugünlerimizden daha iyi olması için dertlenen herkesi hiçbir bahane ile ayrıştırmaksızın kucaklayan bir anlayış ile görevimi ifa edeceğimi söylemek isterim” dedi.

HİZMET EDECEĞİM

İlk basın toplantısında heyecanlı ve bir o kadar da mutlu olduğunu ifade eden Belgin İba; “Bunun sebebi her fırsatta hizmet etmekten, faydalı olmak istemekten hiç vazgeçmediğim ve asla vazgeçmeyeceğimdir. Mutluluğumun en büyük sebeplerinden birisi de Edirne’mize il başkanı olarak, hükümet partisinin il temsilcisi olarak hizmet edecek olmamdır” şeklinde konuştu.Çalışma planından bahseden İba; kısa sürede yönetim ekibinin oluşturularak, AK Parti Genel Merkezinin planladığı kongre sürecine hazırlanmak olduğunu söyledi. Bu süreç içerisinde sayıları sınırlandırılmış listeler ile kısıtlı kalmayacaklarını dile getiren İba, tüm dava arkadaşları, gönül dostları ve Edirne sevdalıları ile birlikte kente hizmet için elinden geleni yapacaklarını belirtti.Asırlar boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış sultanlar şehri Edirne’yi layık olduğu ve hak ettiği yere ulaştırabilmek adına tüm çabalarıyla çalışacaklarının altını çizen İl Başkanı Belgin İba; “Önce hızlı bir şekilde teşkilatı ve yönetimimizi oluşturacağız ve göreve başlayacağız. En verimli, en faydalı olacağımız şekilde çalışacağız” dedi.

“PARTİ BİNASININ YERİ İLE İLGİLİ DEĞİŞİKLİK DÜŞÜNÜYORUM”

Ak Parti Edirne İl Binası’nın yerinde değişikliğe gidecekleri sinyalini veren Başkan Belgin İba “Önce hızlı bir şekilde teşkilatı ve yönetimimizi oluşturacağız ve göreve başlayacağız. En verimli, en faydalı olacağımız şekilde çalışacağız. Parti binasının yeriyle ilgili bir değişiklik düşünüyorum. Onunla ilgili çalışmalara başladık. Birkaç yerle görüştük henüz netleşmedi. Netleşince bilgi vereceğiz”dedi. AK Parti İl Başkanı Belgin İba, desteğini esirgemeyen ve orada bulunan partililere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Salonu dolduran partililer fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle ile yarıştı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.