Bingöl, Güven Tazeledi…

Bingöl, Güven Tazeledi…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Kadın Kolları 37.Olağan Genel Kurulu toplantısı yapıldı.Seçime tek liste giren mevcut Başkan Hatice Gül Bingöl, 81 oy ile ikinci kez Başkan seçilerek, üyeler nezdinde güven tazeledi.

Belediye Sarayı Tansa Düğün Salonunda gerçekleşen Genel Kurula, CHP Kırklareli Milletvekilleri Türabi Kayan, Vecdi Gündoğdu, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Karahalil Belediye Başkanı Aykut Yakut, CHP Kırklareli Kadın Kolları İl Başkanı Sevil Kaynak, CHP Babaeski İlçe Başkanı Erol Mutlu, CHP Pehlivanköy İlçe Başkanı Hasan Şerif Aydın, CHP Kırklareli Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Gül Şengün, CHP Pehlivanköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Nezihe Pekcan, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri, bazı Oda ve Dernek Temsilcileri ve partililer katıldı. 

Yeterli çoğunluğun sağlanmasının ardından Genel Kurul saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile birlikte başladı.

Divan Kurulu Başkanlığına CHP Kırklareli Kadın Kolları İl Başkanı Sevil Kaynak, Başkan Yardımcılığına CHP Kırklareli Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Gül Şengün, Üyeliklere ise CHP Pehlivanköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Nezihe Pekcan ve CHP Babaeski İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Alev Cengiz Yayak seçildi.

CHP Babaeski İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Gül Bingöl, yaptığı açılış konuşmasında; “Divan başkanım, divan üyeleri, ilçe başkanım, ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve basın emekçileri, CHP’nin vazgeçilmez mücadele gücü değerli kadınlarımız; hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Olağan Babaeski ilçe kadın kolları kongremize hoş geldiniz. Babaeski CHP ilçe kongremizi 5 Ocakta bir demokrasi şöleni içerisinde gerçekleştirmiştik. Sıra bizlere geldi. Bildiğiniz gibi bu süreç 7 Ocak 2020 tarihinde seçim takviminin yayınlanması ile başlamıştı. Bizler kadın eli değmeden hiç bir başarının gerçekleşmeyeceğine inanıyoruz. Bugünde burada kadın örgütlenmesini hep birlikte yerine getireceğiz. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk‘ün iki emanetinden biri olan CHP’si ulu bir çınar ağacıdır. Konuşmamda köklü ailemizin sevgi saçan ağacımızın her dalında, sizlerin içinde var olduğuna inandığım hislerinizi, duygularınızı bulacaksınız. Bu duygularınız ve hisleriniz o kadar güçlü ki yeni filizleri ile her geçen gün daha çok çoğalıyor ve büyüyor. Bu köklü ağacımızın çevresinde özgürce uçuşan kelebekler ise hepimize aydınlık yarınlarımızı müjdelemektedir. Değerli yoldaşlarım; ağacımızın her dalındaki duygulara sahip olan siz hassas değerli can olan canan olan, içinde kuvay-i milliye ve devrimci ruhunu taşıyan ve bu ruhun taşınmasındaki gücü damarlarındaki asil kanda bulan cumhuriyet sevdalısı bizler için bir olmak ve birlikte olmak son derece önemlidir. Ayrıca önümüzdeki dönemin aynı suyu paylaştığımız, aynı havayı soluduğumuz ve vatan-bayrak aşkı ile aynı topraklarda yaşamanın gururunu taşıdığımız değerli siz Babaeskili kadınlar ile birlikte demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye cumhuriyeti üzerindeki kara bulutların dağılıp, dostluğun, özgürlüğün, adaletin hüküm süreceği bir dönem olmasını dilerim. Bizler 12 Ocak 2018 tarihinde yapılan seçimle göreve başlamıştık.

Geçen bu iki senelik süreç içerisinde yapılan faaliyetleri biraz önce genel sekreter olan arkadaşım Fadime Boztunç sizlere aktardı. Bu faaliyetlerimizi her ay sonu muntazaman kadın kolları genel başkanlığının ve il kadın kollarının talepleri üzerine üst örgüt liderlerimize raporları ile birlikte sunduk yine talep üzerine bunların resimlerini de çekerek belgeledik, belgelediğimiz bu faaliyetleri yazılı ve görsel basının yanı sıra sosyal medyada da paylaştık. Çalışmalarımızda öncelikli prensiplerimiz arasında il kadın kolları başkanlığı, ilçe örgütümüz ve belediye başkanlığı ile uyum içerisinde çalışmaya özen gösterdik. Bu dönem içerisinde çalışmalarımızda bizlere destek olan; İlçe başkanımız Sayın Erol Mutlu’ya, gençlik kolları başkanımız Aykut Tapar’a, belediye başkanımız Sayın Abdullah Hacı’ ya huzurlarınızda teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca yağmur, çamur demeden, hastalık ve yorgunluk bilmeden ev ev sokak sokak dolaşan, evini, işini, çocuğunu ihmal ederek, inandığı değerler uğruna mücadele eden yönetim kurulu üyesi yol arkadaşlarıma, parti üyesi kadınlarımıza ve geçmiş dönemlerde bizlere çalışmaları ile ışık tutan yol açan kadın kolları başkanlarımıza çok teşekkür ederim. Değerli yol arkadaşlarım; Bu seçim bittikten sonra sorumluluklarımız yeni başlamaktadır. Ülkemizin ekonomik sorunları herkesten önce biz kadınları rahatsız etmektedir. Mutfakta kaynamayan aşımız, çocuklarımızın işsizlik sorunları, emeğimizin karşılığını alamamamız, kadına ve çocuklara yapılan şiddet ve taciz olayları öncelikli olarak biz kadınları anneleri ziyadesi ile üzmekte ve düşündürmektedir.

Değerli yol arkadaşlarım; bu seçimde de karşınıza kadın kolları başkanlığına aday olarak ikinci ve son kez çıkışım olmaktadır. Bundan sonra donanımlı genç arkadaşların bayrağı ele alarak taşımaları en büyük arzumdur. Önümüzdeki dönemde; çalışmalarımızın temelini İktidar yürüyüşünün hızlandırılması, Babaeski’mizim kadın siyasi ağırlığının il ve ilçe içerisinde artırılması, Kadın üye sayısının artırılması, Kadınların siyasette eşit olarak temsil edilmesi. Babaeski de bulunan STK ve derneklerle sürdürdüğümüz ilişkilerin pekiştirilmesi Parti politikalarının daha geniş kesimlere anlatılması ve yaygınlaştırılması Üyelerimiz arasındaki ilişkilerin sosyal faaliyetlerle artırılması konuları teşkil edecektir. Gün birlik olma günü, iktidar yolunda yola çıkma günüdür. Hep birlikte bunu başaracağız. Yaşasın Atatürk cumhuriyeti, Yaşasın cumhuriyet halk partisi. Güçlü isek hep birlikte güçlüyüz. Ben değil biz olmak için buradayız. Tıpkı ‘her eğitilmiş kadının bu cumhuriyete borcu vardır’ diyen Türkan Saylan gibi, tıpkı cephe cephe dolaşarak, kalemini kullanarak milli mücadelemize destek veren Halide Edipte olduğu gibi, Tıpkı kurtuluş savaşında mücadele eden Erzurumlu kara Fatma, gördesli makbule hanım, nene hatun gibi tüm milli mücadeleye destek veren kadınlarda olduğu gibi. Biz Atatürk sevdalısı cumhuriyet kadınları olarak gösterilen yol ve ışıkla partimizin bayrağını iktidara taşımak, ülkemizi aydınlık yarınlarda görmek için dünde bugünde mücadele ettik ve sonuna kadar mücadele edeceğiz. İnanıyor ve biliyorum ki sizlerde bizimle bu yolda berabersiniz. Unutmayın ki yapacağımız bu mücadelede sen yoksan bir eksiğiz. Hepinize saygılarımı sevgilerimi sunarım.” dedi.

Gündem maddelerinin tek tek oylanarak, ibra edildiği Genel Kurulda, daha sonra Hatice Gül Bingöl’ün listesi olmak üzere tek liste ile seçime geçildi.  Yapılan seçim sonucunda 81 oy alan Hatice Gül Bingöl, CHP Babaeski İlçe Kadın Kolları Başkanı seçildi. Divan Kurulu tarafından yapılan tasnifte; ayrıca 2 oy geçersiz sayıldı ve 2 oy da boş çıktı.

Genel Kurula, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, bir kutlama mesajı gönderdi.Genel Kurulda bir konuşma yapan CHP Kırklareli Kadın Kolları İl Başkanı Sevil Kaynak, “Cumhuriyet Halk Partisi’nde, Kadın Kollarımız, yan kolumuz değil, gerçek güçlerimiz, can damarlarımız, ses getiren, mitinglere imza atan gurur duyduğumuz kadın kollarımızdır. Cumhuriyet sevgisini kalbinde taşıyıp, aklından çıkarmayan, Atatürk ilke ve devrimlerinin yolundan ayrılmayan ve bu mücadeleyi Cumhuriyet Halk Partisi’nin çatısı altında yılmadan, yorulmadan mücadele eden kadınlarımızın, bu zamana kadar ve bundan sonraki bütün özverili çalışmaları, bitmez tükenmez enerjileri ve her zorluğa rağmen canla başla çalışmaları için her birine ayrı, ayrı teşekkür ediyorum.” Dedi.

Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Başkan Hatice Gül Bingöl, Yönetim Kurulu Üyeleri; Emel Abalı, Yücel Barut, Özlem Duman, Seyhan Sordu, Selma Akaner, Nuriye Bayraktar, Sermin Güngör,  Gönül Şenol, Candan Azabağaoğlu, Fadime Boztunç, Eda Ruhet Kılıç, Aysun Üzülmez, İnci Balmumcu, Kader Dayan, İrem Sert ve Alev Yayak.             Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.