“Bir Bardak Çay Fiyatına Deri Vermek İstiyoruz Ama Alıcı Yok…”

“Bir Bardak Çay Fiyatına Deri Vermek İstiyoruz Ama Alıcı Yok…”

Türk Hava Kurumu (THK) Babaeski Şubesi, yaklaşan kurban bayramı öncesinde deri tüccarlarının, Edirne ve Çorlu’da açılan deri ihalesine girmemesi üzerine, deri toplamama kararı aldı. THK Babaeski Şube Başkanı Metin Karakuş “THK Babaeski Yönetim Kurulu olarak, deri alıcısı olmadığından deri toplamama kararı aldık” dedi.Babaeski, Pehlivanköy İlçesi, Beldeleri ve Köylerinde, her Kurban Bayramı'nda deri toplayan THK, bu yıl kurban derisi toplamama kararı aldı.

Karakuş, şöyle devam etti; “Türk Hava Kurumu’nun önemli gelir kaynaklarından olan kurban derilerinin satışı ile ilgili Trakya Şubeleri Edirne THK Şubesi’nde, 02 Temmuz 2019 ve 11 Temmuz 2019 tarihlerinde iki kez İhale Komisyon Başkanımız ve THK Çerkez Şube Başkanımız Sayın Mustafa Sümbül nezaretinde ihale yapmış, yapılan bu toplantılarda toplayacağımız koyun,keçi ve sığır derisi alacak, talipli olmadığından satış gerçekleşmemiştir.

25 Temmuz 2019 tarihinde ise bu kez Çorlu THK Şubesi’nde pazarlık usulü kurban deri satışı için toplantı düzenledik ama burada da yine talipli olmadığından satış yapılamadı. Koyun derisini 1 TL’ye kadar düşürdük ama yine alıcı çıkmadı çok yazık, bir bardak çay fiyatına koyun derisi vermek istiyoruz ama talipli yok. Bizde Kurumumuzu zarara sokmamak için Yönetim Kurulu olarak, böyle bir karar aldık. 2019 yılı kurban derilerini alan olmadığı için ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi ilçemizde de bu yıl kurban derileri toplanmayacaktır. Ancak Babaeski Şehir mezbahasında yapılacak olan büyük baş kesimlerde bağışta bulunacak hayırsever vatandaşlarımızın bağışlarını almak üzere mezbahada Türk Hava Kurumunun bir görevlisi hazır bulunacaktır.”

-Haber: Metin KARAKUŞ/Babaeski

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.